Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNowy angiograf dla konińskiego szpitala? Znamy plany województwa

Nowy angiograf dla konińskiego szpitala? Znamy plany województwa

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowy angiograf dla konińskiego szpitala? Znamy plany województwa
Zdrowie

Prawie 8,9 mln zł dołoży województwo wielkopolskie do adaptacji pomieszczeń i zakupu nowego angiografu dla konińskiego szpitala. Łącznie w 2024 r. marszałek proponuje na różne zadania w placówce w Koninie ponad 21 mln zł.

Znamy już projekt budżetu województwa wielkopolskiego na 2024 r. Spośród wielu zaplanowanych zadań są też te dotyczące konińskiego szpitala. Na przyszły rok marszałek zaproponował ponad 21 mln zł, które mają trafić do lecznicy w Koninie.

Największe zadanie dofinansowane zostanie w kwocie prawie 8,9 mln zł. To adaptacja pomieszczeń w celu dostosowania pracowni hemodynamiki do obowiązujących przepisów wraz z zakupem nowego angiografu. Urządzenie pozwala określić, czy występuje zapalenie naczyń krwionośnych, tętniaki i zakrzepy, czy zwężenia naczyń.

Szpital przygotowuje się również do przeniesienia czterech oddziałów do starej części miasta. Ponad 1,5 mln zł pochłonie reorganizacja komórek organizacyjnych w celu przeniesienia Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Gastroenterologicznym. 716 tys. zł województwo dołoży do stworzenia dokumentacji projektowej budowy nowego bloku łóżkowego. Ma w nim docelowo mieścić się Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Noworodkowy i Oddział Dziecięcy.  

Ponad 7,1 mln zł przeznaczone zostanie na wymianę stolarki okiennej Oddziału Kardiologicznego, Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, Oddziału Ortopedii i Traumatologii Ruchu, remont klatek schodowych, posadzek i wind oraz dostosowanie obiektów do wymogów ochrony przeciwpożarowej, a także remont szatni personelu. Kolejne 502 tys. zł pochłonie przebudowa pomieszczeń apteki szpitalnej. Ponadto w szpitalu ma zostać doposażony blok operacyjny – w nowe lampy i aparaty do znieczulania. Samorząd województwa chce na to przeznaczyć niemal 1,2 mln zł.

Na prawie dwa miliony złotych może liczyć Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Działająca w Koninie spółka ma otrzymać te pieniądze na zakup dwóch ambulansów.

Projekt budżetu muszą jeszcze zaakceptować wojewódzcy radni. 27 listopada odbędzie się sesja, podczas której sejmik będzie dyskutował nad projektem budżetu, a głosowanie zaplanowane zostało na 18 grudnia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole