Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNowy cmentarz w przyszłym roku? Wiadomo, ile może kosztować

Nowy cmentarz w przyszłym roku? Wiadomo, ile może kosztować

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowy cmentarz w przyszłym roku? Wiadomo, ile może kosztować
Cmentarz

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy miasto może rozpisać przetarg na budowę pierwszego etapu nowego cmentarza przy ul. Marantowskiej. Wcześniej jednak trzeba znaleźć 27 mln zł potrzebnych na jego wykonanie.

Jak powiedział LM.pl zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów, miasto dysponuje już pełną dokumentacją. Szacowany koszt budowy pierwszego etapu to 27 mln zł. – To jest świeży kosztorys. On jest nawet troszeczkę zawyżony i powinno z przetargu tyle wyjść. Musimy te pieniądze znaleźć, bo chcielibyśmy w przyszłym roku oddać ten cmentarz do użytku – zapowiedział Adamów.

Niewykluczone, że w czerwcu lub w lipcu uda się zabezpieczyć potrzebne pieniądze w budżecie. To ostatni warunek potrzebny do rozpisania przetargu na wykonawcę. Jak ocenił Adamów, same prace nie pochłoną dużo czasu.

Nowy cmentarz powstanie przy ul. Marantowskiej na 20-hektarowej działce. W ramach pierwszego etapu przygotowany zostanie teren zajmujący ok. jedną trzecią przyszłej nekropolii. Ponadto powstanie parking, ogrodzenie oraz droga prowadząca do nowego cmentarza. Będzie również miejsce dla prywatnych firm, które chciałyby tam wybudować krematorium.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole