Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOd fotospacerów po wystawy. Fotograficzne święto w Koninie

Od fotospacerów po wystawy. Fotograficzne święto w Koninie

Dodano:
Od fotospacerów po wystawy. Fotograficzne święto w Koninie
Zaproszenie

Już 26 i 27 kwietnia odbędzie się 4. Koniński Festiwal Fotograficzny Focus nad Wartą. Organizatorzy (CKiS w Koninie) przewidzieli wiele atrakcji dla pasjonatów fotografii.

Koordynatorka Focusa - Renata Rudowicz razem z Anną Małkowicz i Grzegorzem Wysockim przedstawili bogaty program festiwalu, zachęcając do udziału w poszczególnych wydarzeniach. A jest w czym wybierać. W programie są fotospacery: „Malowanie światłem” i „Dama Dolores”, fotobitwa z nagrodami, wystawy zdjęć w różnych przestrzeniach i taneczny finał. 

W piątek (26 kwietnia) o godz. 10.00 ogłoszony zostanie temat fotobitwy, która zostanie rozstrzygnięta następnego dnia. Wieczorową porą na konińskim Bulwarze Nadwarciańskim odbędzie się fotospacer „Malowanie światłem” pod okiem Anny Małkowicz i Grzegorza Wysockiego, członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów. Wystąpi grupa taneczna „Shadows of Fire” z Miejskiego Domu Kultury w Turku, której ognisto - świetlny występ będzie można rejestrować obiektywem, stwarzając obrazy malowane blaskiem. Będą również zadania ze światłem sztucznym, którego rejestracja wymaluje abstrakcyjne formy. Bilety.

W ciągu dnia będzie można podziwiać prace członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów w kilku punktach Konina: w Parku Chopina, na bulwarze i na Placu Niepodległości. Fotograficzne ekspozycje także w Konińskim Domu Kultury i prace Zdzisława Siwika oraz Marcina Olińskiego dokumentującą minione edycje Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca pod tytułem "Focus na festiwal", a w Muzeum Okręgowym w Koninie będzie można obejrzeć wystawę pt. „Słoń leśny w obiektywie”.

W bocznym foyer domu kultury Oskard wyeksponowane będą prace zdolnego pasjonata fotografowania, nauczyciela z II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, Michała Janiaka. Są one wynikiem pracy z uczniami podczas XXI Festiwalu Kultury, którego motywem przewodnim był w tym roku PRL.

W sobotę (27 kwietnia) zapowiada się postindustrialna podróż i fotospacer z „Damą  Dolores”. Focusowy autobus zawiezie uczestników na teren odkrywki Jóźwin IIB, by fotografować olbrzymią maszynę i posłuchać ciekawych opowieści. Fotograficznym i merytorycznym przewodnikiem będzie Adam Jaroński. Bilety.

A po południu w Oskardzie otwarcie wystawy zdjęć krakowskiego fotografa Piotra Wernera pt. „Niekończące się historie”. Wernisaż o godz. 17.00 będzie też doskonałą okazją do spotkania i rozmowy z artystą. Wstęp wolny.

Następnie w Klubokawiarni NOT rozegra się "Fotobitwa", w ramach której uczestnicy, w wyznaczonym terminie i godzinach, wykonają zadanie fotograficzne na wybrany temat. Podczas finału rozstrzygnięty zostanie pojedynek na najlepsze zdjęcie. Jurorami będą: krakowscy fotografowie: Piotr Werner i Rafał Piech oraz Anna Małkowicz z Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów, a także publiczność. Autorzy najlepszych czterech fotografii otrzymają nagrody. Masz chrapkę na nagrodę? Kup bilet i łap dobre kadry. Na finał festiwalu - taneczny wieczór w Klubokawiarni NOT. 

Warto przypomnieć, że koniński Focus nad Wartą po raz pierwszy zorganizowany został w 2021 roku. Skierowany jest do pasjonatów fotografii z całej Polski. To warsztaty, wystawy, fotospacery, spotkania ze sławami polskiej fotografii oraz bitwa na zdjęcia w formule konkursu. Ideą jest promowanie fotografii i poszerzanie grona odbiorców. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole