Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOdnowiony park w Turku wreszcie otwarty dla mieszkańców

Odnowiony park w Turku wreszcie otwarty dla mieszkańców

Dodano:
Odnowiony park w Turku wreszcie otwarty dla mieszkańców
Turek

Po długim okresie renowacji, mieszkańcy Turku mogą wreszcie cieszyć się odnowionym parkiem miejskim. Otwarcie nastąpiło po dokładnym przeglądzie i akceptacji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Przepraszając za opóźnienia, władze miasta wyraziły nadzieję, że ulepszony park zrekompensuje mieszkańcom długi czas oczekiwania. Renowacja parku była wyzwaniem ze względu na jego rozmiar (prawie 11,5 ha) i stan, gdyż 80-letnia przestrzeń nie była wcześniej remontowana w całości. Jak wyjaśnia burmistrz Romuald Antosik, prace trwały dłużej niż planowano, głównie z powodu problemów z firmą wykonawczą, co doprowadzi do rozstrzygnięcia sprawy na drodze sądowej.

Projekt rewitalizacji parku został sfinansowany dzięki pozyskaniu ponad 16 milionów złotych z Unii Europejskiej. Burmistrz podkreśla, że park wymagał znaczącej pracy i inwestycji, w tym usunięcia uschniętych drzew, naprawy ławek, placu zabaw, alejek, oczyszczenia stawu oraz instalacji oświetlenia.

Od soboty, 27 stycznia, park jest otwarty dla wszystkich, oferując możliwość rekreacji i wypoczynku. Wiosną park ma się pokazać w pełnej krasie. Teren jest przyjazny dla właścicieli psów, z wyznaczonym wybiegiem dla czworonogów i licznymi koszami na psie odchody.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Turku do odwiedzenia odnowionego parku i cieszenia się jego pięknem (chwilowo bez śniegu) oraz możliwościami rekreacyjnymi.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole