Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOkrągły stół dla parlamentarzystów. Region koniński tego potrzebuje

Okrągły stół dla parlamentarzystów. Region koniński tego potrzebuje

Dodano:
Okrągły stół dla parlamentarzystów. Region koniński tego potrzebuje
wybory

W cieniu zrujnowanego mostu w ciągu Trasy Warszawskiej w Koninie, kandydaci Trzeciej Drogi do sejmu w okręgu nr 37 oraz kandydatka do senatu podzielili się swoimi wizjami na przyszłość transportu w regionie. 

Anna Majda podkreśliła, że "transport jest krwioobiegiem gospodarki". Wskazała na potrzebę konsultacji z mieszkańcami w sprawie planowanej linii kolejowej oraz przypomniała o obietnicy utworzenia PKS w każdej gminie, która była punktem programu w 2019 roku.

Emilia Wasielewska wyraziła chęć, aby do 2027 roku finansowanie remontów i utrzymania dróg krajowych w miastach powiatowych było pokrywane z budżetu państwa. Pozwoliłoby to na inwestowanie większych środków w lokalną infrastrukturę i podniesienie jakości życia mieszkańców.

Jakub Eltman zwrócił uwagę na problemy z mobilnością w mniejszych miejscowościach i brakiem odpowiedniego finansowania programów wspierających lokalne połączenia. Podkreślił też wagę ekologii, sugerując, że śmieciarki powinny być zasilane zieloną energią, a finansowanie takich inicjatyw powinno być zapewnione przez rząd.

Paweł Adamów skupił się na pilnej potrzebie naprawy kompleksu mostów w Koninie, zwracając uwagę na potencjalny paraliż komunikacyjny. Wyraził też obawy dotyczące planowanej linii kolejowej z Konina do Turku, podkreślając, że nie może ona być ustalana bez konsultacji z mieszkańcami. Przedstawił propozycję trasy po linii E 20 do Kramska i od Władysławowa do Turku. Wskazał również na brak współpracy między posłami z okręgu konińskiego i zaproponował regularne spotkania - taki okrągły stół - w celu wypracowania wspólnych, apolitycznych inicjatyw.

Wszyscy kandydaci podkreślili potrzebę współpracy i konsultacji z mieszkańcami, mając na celu poprawę infrastruktury transportowej w regionie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole