Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOstra reakcja Konińskiej Rady Kobiet na antyaborcyjne banery przy kościele na Chorzniu

Ostra reakcja Konińskiej Rady Kobiet na antyaborcyjne banery przy kościele na Chorzniu

Dodano:
Ostra reakcja Konińskiej Rady Kobiet na antyaborcyjne banery przy kościele na Chorzniu

Fot. Facebook/Konińska Rada Kobiet 

W stanowisku przesłanym do naszej redakcji aktywistki wyrażają stanowczy sprzeciw wobec brutalnych zdjęć umieszczonym w przestrzeni miasta przez Fundację Pro – prawo do życia.

- Taki przekaz nie tylko szokuje i traumatyzuje dorosłych, ale również ma negatywny wpływ na dzieci, naruszając ich spokój, wywołując niepotrzebny lęk oraz trudne emocje. Dzieci nie powinny być narażane na taką przemoc wizualną w przestrzeni publicznej. - czytamy w oświadczeniu. Według Konińskiej Rady Kobiet prezentowanie drastycznych treści w miejscach publicznych jest skrajnie niestosowne, nieodpowiedzialne i sprzeczne ze standardami etyki. Aktywistki podkreślają, że informacja umieszczona na plakacie sugerująca, że „przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku, najczęściej zabijane są kobiety przed narodzeniem” nie jest poparta żadnymi rzetelnymi badaniami naukowymi. Wskazują również na to, że rozpowszechnianie takich nieprawdziwych informacji może jedynie prowadzić do nieporozumień, nienawiści i pogłębiania podziałów. 

- Takie kłamliwe i manipulacyjne informacje są nie do przyjęcia i muszą zostać potępione. Apelujemy o szacunek do różnorodności poglądów oraz o wykorzystanie bardziej konstruktywnych metod dyskusji na temat aborcji, które uwzględniają godność każdej osoby oraz szanują prawa kobiet. Zdecydowanie sprzeciwiamy się upolitycznianiu i instrumentalizowaniu sprawy aborcji w celu szerzenia dezinformacji i manipulacji społecznej. - podkreśla Konińska Rada Kobiet. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole