Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOto Pongo. Szary, bury, ale na pewno nie ponury!

Oto Pongo. Szary, bury, ale na pewno nie ponury!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Oto Pongo. Szary, bury, ale na pewno nie ponury!
Adoptuj!

Pongo to wyrośnięty szczeniak. Ma na liczniku zaledwie osiem miesięcy. Wielkościowo sięga do kolana (na zdjęciach może wydawać się większy, ale to złudzenie). Pongo to kundelek – szary, bury, ale na pewno nie ponury!

Jak to na młodzieńca przystało - jest on skory do zabaw, choć słowo „skory” jest tutaj dużym niedoszacowaniem. Kiedy znajdzie bratnią duszę, potrafi spędzać z nią długie chwile na zabawie. Pongo nie stroni także od zabaw z człowiekiem, zatem wszelki rekreacyjne aktywności, zabawy, przeciąganie się są jak najbardziej wskazane.

Nasz bohater nie jest jednak chodzącą elektrownią atomową napędzaną młodzieńczym wigorem. Nic z tych rzeczy. Owszem, potrafi dokazywać, szukać atencji i absorbować uwagę, ale potrafi także w skupieniu mnicha szukać smakołyków w liściach i robi to z rozbrajającym spokojem.

Pongo nie poznał życia, ponieważ spędził je w schronisku. Nie ma więc doświadczenia w sytuacjach społecznych. Spacer w miejscu, gdzie znajduje się wiele obcych osób przytłacza go. Dlatego trzeba pokazać mu świat. Być osobą, którą obdarzy zaufaniem i która pomoże mu poznać otoczenie. Na co dzień jednak, w znanym mu środowisku Pongo jest radosnym, rezolutnym, skorym do wszelkich zabaw psiakiem.

Nasz kawaler świetnie odnalazłby się w domu z innym czworonogiem. Myślę także, że mógłby zamieszkać z dziećmi. Na pewno szybko znaleźliby wspólny język.

Pongo przeszedł już zabieg kastracji. Zwarty i gotowy czeka na swój kochający dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie.

-----------

Czytelnikom zainteresowanym takim sposobem narracji polecam autorską stronę Bezdomny Doggo (zarówno na Facebooku jak i na Instagramie). Jest to bezczelnie subiektywny przegląd najwspanialszych psich osobowości z konińskiego schroniska. Zbiór własnych obserwacji, wrażeń i impresji okraszony zabawnymi filmami oraz rewelacyjnymi zdjęciami Radosława Bąka (Dream Dog – fotografia psów).  A na portalu LM.pl spotkamy się w kolejną sobotę.

Czytaj więcej na temat:bezdomny doggo
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole