Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościPałac po kompleksowej renowacji. Od piwnic aż po wieżę

Pałac po kompleksowej renowacji. Od piwnic aż po wieżę

Dodano:
Pałac po kompleksowej renowacji. Od piwnic aż po wieżę
Wierzbinek

Niebawem uroczyste otwarcie odrestaurowanego pałacu w Wierzbinku.

Po intensywnych pracach renowacyjnych, pałac w Wierzbinku, perła architektoniczna gminy, odzyskał swój dawny blask. Renowacja i adaptacja zabytkowych piwnic, stanowiących ostatni, trzeci etap prac nad obiektem, właśnie dobiegły końca. Projekt ten, realizowany etapami, obejmował renowację całego budynku oraz zagospodarowanie XIX-wiecznego parku z amfiteatrem.

- Bardzo cieszę się z tego kroku poczynionego w stronę przywrócenia pałacykowi dawnego blasku. Jest to miejsce niezwykle ważne dla naszej gminy i całego regionu, nie tylko ze względów historycznych - powiedział wójt Paweł Szczepankiewicz, nie kryjąć satysfakcję z finalizacji projektu. 

Pałac w Wierzbinku, już od dwóch lat, służy jako centrum kulturalne regionu. W jego murach znajduje się Gminny Ośrodek Kultury oraz filia Państwowej Szkoły Muzycznej z Radziejowa, oferując szeroką gamę zajęć, rozrywki oraz możliwość nauki gry na różnych instrumentach. W kwietniu odbędzie się uroczyste otwarcie całego odrestaurowanego kompleksu pałacowo – parkowego.

Fot. Gmina Wierzbinek 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole