Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPamięć i modlitwa. Relikwia Bł. Rodziny Ulmów w bazylice licheńskiej

Pamięć i modlitwa. Relikwia Bł. Rodziny Ulmów w bazylice licheńskiej

Dodano:
Pamięć i modlitwa. Relikwia Bł. Rodziny Ulmów w bazylice licheńskiej
religia

W najbliższą środę w licheńskiej bazylice wystawione zostaną relikwie bł. Rodziny Ulmów.

Józef i Wiktoria Ulmowie mieszkali we wsi Markowa w przedwojennym województwie lwowskim. Pomimo biedy i zagrożenia życia, w czasie okupacji niemieckiej, dali schronienie ośmiorgu Żydom: Rankiem, 24 marca 1944 roku przed ich domem zjawili się niemieccy żandarmi wraz z policjantami. Hitlerowcy zamordowali ukrywających się Żydów, Józefa i Wiktorię (będącą w siódmym miesiącu ciąży) Ulmów oraz sześcioro ich dzieci w wieku od18 miesięcy do 8 lat.

Relikwie bł. Rodziny Ulmów peregrynują po polskich diecezjach, decyzją Konferencji Episkopatu Polski. Diecezja włocławska jest jedenastą na drodze peregrynacji relikwii. Na jej terenie wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 2 grudnia wieczorną mszą świętą w sieradzkiej bazylice Wszystkich Świętych. W licheńskiej bazylice wierni modlić się będą w środę, 6 grudnia. Relikwie wystawione będą od rozpoczęcia mszy o godz. 7:30 aż do zakończenia mszy o godz. 12:00, której przewodniczył będzie ks. Robert Wielądek, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Peregrynację zakończy liturgia w stolicy diecezji, Włocławku w sobotę, 9 grudnia. W ciągu tygodnia relikwie nawiedzą 15 miejscowości.

 

źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole