Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPiąta fala w natarciu. Rząd twierdzi, że da radę

Piąta fala w natarciu. Rząd twierdzi, że da radę

Dodano:
Piąta fala w natarciu. Rząd twierdzi, że da radę

Od 27 stycznia ogólnodostępne i bezpłatne testy bez wcześniejszego skierowania w aptece, zwiększenie dostępności do opieki medycznej dla osób powyżej 60 roku życia.  Wszyscy z pozytywnym wynikiem testu w ciągu 48 godzin mają zostać zbadani przez lekarza pierwszego kontaktu - to pomysły rządu na zminimalizowanie skutków piątej fali.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli także skrócenie kwarantanny do 7 dni. Przyznali, że piąta fala stała się faktem.

- Notujemy rekordy zakażeń i musimy zmierzyć się z sytuacją jakiej jeszcze nie było - mówił podczas konferencji prasowej premier. Przyznał, że może dojść do 140 tysięcy zakażeń dziennie. Dziś liczba osób u których stwierdzono wirusa najprawdopodobniej przekroczy 40 tysięcy. - Ten tydzień to eksplozja pandemii - przyznał minister. Apogeum piątej fali, wg specjalistów, nastąpi na przełomie lutego i marca. Będziemy przygotowywać nowe łóżka covidowe. Dziś w Polsce jest 30 tysięcy takich łóżek.  Mają 40 procentowe obłożenie. Jeżeli nie uda się wyhamować piątej fali może być ich potrzeba 60 tys.  -Zagrożenie wydolności służby zdrowia w tej chwili jest największe- przyznaje premier. Zapowiada, że rząd przygotuje kolejne łóżka covidowe. Zapewnia również, że leków i tlenu nie zabraknie. - Mimo piątej fali chcemy utrzymać wszystkie świadczenia medyczne na dotychczasowym poziomie - dodaje.

Tymczasem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie, gdzie działa oddział covidowy już teraz sytuacja jest bardzo trudna. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Czytaj więcej na temat:cowid, rząd, obostrzenia
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole