Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPierwsza studniówka „Kopernika”. Krokiem poloneza przez całe życie

Pierwsza studniówka „Kopernika”. Krokiem poloneza przez całe życie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pierwsza studniówka „Kopernika”. Krokiem poloneza przez całe życie
Studniówka

Trzy klasy technikum Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie bawią się dziś na swojej studniówce. – Życzę wam, żebyście takim dostojnym krokiem poloneza szli przez całe życie – mówił do zgromadzonych na sali uczniów dyrektor Tomasz Kucharczyk.

W Kazimierowie (gm. Stare Miasto) bawią się dziś na studniówce uczniowie trzech klas technikum Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Tradycyjnie podopieczni „Kopernika” mają dwa bale, pozostałe klasy spotkają się ze sobą już w sobotę. Piątkową zabawę rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu reprezentacji uczniów szkoły. Następnie tegoroczni maturzyści dziękowali swoim rodzicom i nauczycielom. Kwiaty z rąk uczniów odebrał dyrektor placówki Tomasz Kucharczyk.

Dyrektor „Kopernika” podzielił się z młodymi ludźmi radami na dobre wyniki podczas egzaminu dojrzałości. – Ten sposób polega na tym, że trzeba tak długo siedzieć przy nauce, aż się te kanty przy spodniach rozejdą i zagniecie się piękna kreacja studniówkowa. Przed wami sto niełatwych dni. Nie słuchajcie opowieści w mediach, że matura będzie o 25 procent łatwiejsza w tym roku. Zachęcam was jednak, żebyście pierwszy tydzień ferii spędzili na wspomnieniach o studniówce, totalnym odpoczynku, a potem zostanie wystarczająco dużo czasu, by nadrobić zaległości. Życzę wam wszystkim nie tylko, żebyście zdali maturę, ale zdali ją bardzo dobrze.

Życzę wam, żebyście takim dostojnym krokiem poloneza szli przez całe życie, zawsze pamiętali, że jesteście absolwentami tej szkoły. Szkoły, która dała wam tyle, ile mogła w tym trudnym czasie, ale ta szkoła na pewno was bardzo kocha – mówił Tomasz Kucharczyk.

Po symbolicznej lampce szampana i wspólnych zdjęciach młodzież rozpoczęła zabawę na parkiecie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole