Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJarmark świąteczny po raz pierwszy. Nowa tradycja w Krzymowie

Jarmark świąteczny po raz pierwszy. Nowa tradycja w Krzymowie

Dodano:
Jarmark świąteczny po raz pierwszy. Nowa tradycja w Krzymowie
Krzymów

Wspólne ubieranie choinki, świąteczne stoiska, występy. W Krzymowie odbył się po raz pierwszy jarmark bożonarodzeniowy, który przyciągnął mieszkańców z całej gminy.

Za organizację pierwszego takiego jarmarku wzięły się aktywne kobiety z gminy Krzymów, które stworzyły stowarzyszenie. Pomocy nie odmówiła pani wójt - Danuta Mazur, która kultywuje co roku wspólne ubieranie gminnej choinki. Sala OSP ledwo pomieściła zainteresowanych.

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Gminy Krzymów działa zaledwie od lutego tego roku. – Znałyśmy się z rady rodziców, działałyśmy już w szkole, a jak tam skończyłyśmy to postanowiłyśmy przenieść to na teren gminy– mówi prezeska Daria Sękowska.

Przy okazji 6 grudnia jest zwykle gminne ubieranie choinki, aktywne kobiety postanowiły więc dołączyć do tej imprezy i jeszcze ją rozszerzyć. - Nie spodziewałyśmy się aż tak wielkiego odzewu – mówi Daria Sękowska. - Jak szukaliśmy wystawców to zgłaszali się z całej gminy: Szczepidło, Brzeźno, Krzymów. Dzisiejszy tłum to miłe zaskoczenie.  

W Sali OSP był także zimowy kącik i świąteczna ścianka, a stowarzyszenie wraz z lokalnymi firmami przygotowalo poczęstunek i zimową herbatkę. Po godz. 17.00 w towarzystwie wszystkich gminnych jednostek OSP ubrano i rozpalono światełka na choince. Wieczór zakończyły występy dzieci z GOK w Brzeźnie i gminnych szkół. Gwiazdą wieczoru był zespół Midway z ZS CKU w Koninie

Myślę, że integracja gminna się udała. Mogę powiedzieć, że to pierwszy, ale nie ostatni jarmark – podsumowała prezeska Aktywnych Kobiet z Gminy Krzymów.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole