Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportPiłkarka z Władysławowa zdobyła brąz mistrzostw świata

Piłkarka z Władysławowa zdobyła brąz mistrzostw świata

Dodano:
Piłkarka z Władysławowa zdobyła brąz mistrzostw świata
Reprezentacja

Pochodząca z Władysławowa w powiecie tureckim Paulina Prusinowska razem z kadrą Polski Niesłyszących zdobyła brąz na mistrzostwa świata w Malezji. W meczu o trzecie miejsce Biało-czerwone nie dały szans Anglii, którą ograły 7:0.

Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Malezji rozpoczęły się 23 września i zakończą dzisiaj. W pierwszym etapie grano systemem każdy z każdym. Cztery najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. W turnieju bierze udział pięć reprezentacji kobiecych i dziewiętnaście męskich.

W składzie polskiej kadry znalazła się Paulina Prusinowska, pochodząca z Władysławowa w powiecie tureckim zawodniczka występująca obecnie w Mazowszu Warszawa.

W trakcie mundialu Biało-czerwone rozegrały sześć spotkań, z których wygrały cztery i przegrały dwa. Paulina Prusinowska w większości z nich grała od pierwszej do ostatniej minuty. W półfinale lepsze okazały się Turczynki, które Polska wcześniej ograła 4:1. Sportową złość nasze zawodniczki wyładowały w meczu o brąz na kadrze Anglii, którą rozbiły 7:0. Oczywiście z Pauliną Prusinowską w wyjściowym składzie.

Wyniki meczów Biało-czerwonych:

Polska – Turcja 4:1

Polska – Anglia 3:1

Polska – Japonia 8:1

Polska – USA 1:2 (mecz o pierwsze miejsce w grupie. Niezależnie od tego wyniku Polki miały zapewniony udział w półfinale)

Półfinał

Polska – Turcja 1:2

Mecz o trzecie miejsce

Polska – Anglia 7:0

Foto Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej Kobiet

Piłkarka z Władysławowa zdobyła brąz mistrzostw świata
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole