Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPobierasz 800+? Złóż wniosek o jego przedłużenie do końca kwietnia

Pobierasz 800+? Złóż wniosek o jego przedłużenie do końca kwietnia

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pobierasz 800+? Złóż wniosek o jego przedłużenie do końca kwietnia
ZUS

Jeżeli jesteś rodzicem i pobierasz na swoje dziecko 800+ warto do końca kwietnia złożyć wniosek o jego przedłużenie. Dzięki temu wypłaty realizowane będą bez przerwy.

Rodzice, którzy pobierają 800+, muszą złożyć wniosek o jego pobieranie na kolejny okres – od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Warto to zrobić jeszcze w kwietniu. Jeżeli dokumenty będą kompletne i złożone prawidłowo, wypłata 800+ nastąpi jeszcze w czerwcu.

Jeżeli ktoś się spóźni i złoży wniosek w maju, 800+ też będzie wypłacone, ale dopiero w lipcu z wyrównaniem od czerwca. Analogicznie, jeżeli wniosek złożony zostanie dopiero w czerwcu wypłata nastąpi do końca sierpnia, też z wyrównaniem od czerwca.  

Jeżeli wniosek złożymy po 30 czerwca, świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Na przykład, jeśli wniosek wpłynie w lipcu, to rodzic straci świadczenie za czerwiec, a wypłata pieniędzy dotrze na konto dopiero do 30 września. – Warto więc pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

W przypadku nowo narodzonego dziecka, rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobi to w tym terminie, to otrzyma świadczenie z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka.

Wnioski na nowy okres można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne, a także wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo swój bank – jeśli bank uruchomił taką usługę. Jeżeli rodzic złoży wniosek przez bank albo portal Emp@tia, a nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy mu taki profil automatycznie na podstawie danych podanych przez klienta we wniosku.

800+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie osiemnastu lat, niezależnie od osiąganych przez rodziców dochodów.

Czytaj więcej na temat:ZUS, 800+, wniosek, świadczenie, rodzice, dzieci
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole