Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPociągiem do Patrzykowa? Stacja kolejowa coraz bliżej

Pociągiem do Patrzykowa? Stacja kolejowa coraz bliżej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pociągiem do Patrzykowa? Stacja kolejowa coraz bliżej
gmina kramsk

Jeszcze w tym roku mają zostać wybudowane przystanki kolejowe stacji Patrzyków w gm. Kramsk. – To będzie doniosłe wydarzenie – podkreśla wójt Andrzej Nowak.

Stacja PKP w Patrzykowie znajdującym się na linii Poznań – Warszawa, została zlikwidowana latach 90-tych. Mimo protestów i wbrew woli lokalnych środowisk, mieszkańcy gminy Kramsk zostali pozbawieni połączenia kolejowego z Koninem oraz Kołem. Teraz ma ono zostać przywrócone. Latem 2021 roku w Patrzykowie odbyła się wizja lokalna, a teraz wiadomo już, że wyłoniony został wykonawca budowy przystanków kolejowych.

– Podczas ostatniej wizyty w siedzibie PKP w Poznaniu otrzymałem informację, że 16 sierpnia ma być rozpoczęta budowa peronów przystanku w Patrzykowie. Zostanie on wznowiony i poprawi się dostępność komunikacyjna dla mieszkańców – mówi Andrzej Nowak, wójt gminy Kramsk.

W ramach tego samego projektu, zmodernizowany ma zostać przystanek kolejowy w Słupcy i to on będzie realizowany jako pierwszy. Stąd termin rozpoczęcia budowy w Patrzykowie, który wyznaczony na połowę sierpnia.

– Budowa peronów ma kosztować ok. 8 mln zł. Jest wyłoniony wykonawca, który w tej chwili pracuje nad szczegółową dokumentacją techniczną. Ma ona być ukończona do połowy roku – informuje wójt Nowak. – Ta inwestycja powinna być zakończona w tym roku. Trudno powiedzieć, czy jeszcze w tym roku będziemy mogli pojechać w świat z przystanku w Patrzykowie, czy będzie to kwestia 2024 roku. Ostatnie lata to czas znaczących wydarzeń, które często plany weryfikowały, ale dowiedziałem się, że nie ma zagrożenia finansowego dla tej inwestycji – dodaje.

Przystanki zarówno w stronę Konina jak i Koła zostaną zlokalizowane po prawe stronie istniejącego przejazdu kolejowego w Patrzykowie. Po lewej stronie, w sąsiedztwie stacji,  zbudowany zostanie przez gminę parking samochodowy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole