Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPolki, Ukrainki i kobiety z Tajwanu. Nabożeństwo w Żychlinie

Polki, Ukrainki i kobiety z Tajwanu. Nabożeństwo w Żychlinie

Dodano:
Polki, Ukrainki i kobiety z Tajwanu. Nabożeństwo w Żychlinie
ekumenicznie

Parafia ewangelicko – reformowana w Żychlinie włącza się w Światowy Dzień Modlitwy. To wydarzenie, które skupia chrześcijanki różnych wyznań z całego globu.

Ekumeniczne, kobiece wydarzenie ma ponad 130-letnią tradycję. Co roku na początku marca na całym świecie przedstawicielki i przedstawiciele różnych wyznań spotykają się na wspólnej modlitwie. Liturgię tych nabożeństw za każdym razem przygotowują kobiety z innego kraju. W tym roku odpowiedzialne za nią są chrześcijanki z Tajwanu, które na hasło przewodnie wybrały słowa: „Usłyszałem o waszej wierze”.

Jak powiedział portalowi LM.pl proboszcz żychlińskiej parafii ks. Tadeusz Jelinek, nabożeństwo z okazji Światowego Dnia Modlitwy poprowadzą Polki i Ukrainki. Kobiety w kościele ewangelickim są od dawna tak samo traktowane, jak mężczyźni. W Polsce wyświęca się je na księży od lat 90 - tych. W tej chwili w parafiach ewangelickich w całym kraju pracuje kilkanaście kobiet ze święceniami kapłańskimi.

Nabożeństwo w żychlińskiej parafii z okazji Światowego Dnia Modlitwy odbędzie się jutro o 10.30. W wydarzeniu tym będzie można uczestniczyć również za pośrednictwem portalu LM.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole