Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPółnocna obwodnica Koła coraz bliżej. Rozstrzygnięto przetarg

Północna obwodnica Koła coraz bliżej. Rozstrzygnięto przetarg

Dodano:
Północna obwodnica Koła coraz bliżej. Rozstrzygnięto przetarg
Koło

Rozstrzygnięcie przetargu na budowę północnej obwodnicy Koła. 

W miniony piątek, 9 lutego, powiat kolski ogłosił rozstrzygnięcie przetargu na realizację kluczowego dla regionu projektu – budowy północnej obwodnicy miasta Koła. Postępowanie przetargowe, które zostało ogłoszone 29 sierpnia 2023 roku, zakończyło się wyborem oferty firmy Strabag. Oferta na kwotę 82.303.270,44 zł brutto, okazała się najkorzystniejsza pod względem ceny spośród wszystkich propozycji, które wpłynęły i zostały ocenione w ramach przetargu.

Starosta Kolski podkreślił znaczenie projektu dla mieszkańców miasta i powiatu, wskazując na oczekiwanie na finalizację procedur prawnych i wyznaczenie terminu podpisania umowy. - Czekamy na uprawomocnienie się wyboru oferty i ustalenie daty rozpoczęcia prac nad długo oczekiwaną północną obwodnicą Koła – powiedział Robert Kropidłowski. 

To dlugo wyczekiwany projekt, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego, ale także odciążenie centrum miasta z ruchu tranzytowego. Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnące potrzeby komunikacyjne regionu. Mieszkańcy Koła oraz powiatu kolskiego z zadowoleniem przyjęli informację o rozstrzygnięciu przetargu, oczekując na szybkie rozpoczęcie i sprawną realizację inwestycji.

Fot. FB Powiat Kolski 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole