Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPoseł PO Tomasz Nowak chce testować lojalność kandydatów i... wysyła ankiety

Poseł PO Tomasz Nowak chce testować lojalność kandydatów i... wysyła ankiety

Dodano:
Poseł PO Tomasz Nowak chce testować lojalność kandydatów i... wysyła ankiety

Być może już w marcu, kwietniu znane będą nazwiska tych, którzy będą reprezentować Platformę Obywatelską z konińskiego okręgu w wyborach parlamentarnych – zapowiedział Tomasz Nowak podczas Rozmowy Bardzo Politycznej. 

Jego zdaniem lokalne struktury partii przeżywają ostatnio renesans. - PO w Koninie przez 6 lat nie miała przyrostu, nie przychodzili ludzie. Od roku praktycznie na każdym zebraniu przyjmuje kolejnych ludzi, również sieroty po PO. To jest symptomatyczne. Zapraszamy wszystkich, kobiet też poszukujemy intensywnie. – stwierdził. 

Dodał, że przewodniczący PO Donald Tusk zobowiązał lokalnych liderów, aby przy konstruowaniu list postawili na młodych i właśnie na kobiety. Pytany o to, czy najmłodszy radny w konińskiej radzie Bartosz Małaczek ma szansę na dobre miejsce na liście do parlamentu, wymijająco odpowiada: - Wszystko jest możliwe.

- Zwróciłem się do członków PO u nas, aby się dowiedzieć, kto ma jakie aspiracje - dodaje. Zapewnia jednocześnie, że każdy będzie mógł konkretnie określić, jak widzi swoją rolę w wyborach parlamentarnych i samorządowych. 

Zapowiada również, że kandydaci poddani zostaną testowi lojalności. - To muszą być ludzie nieprzekupni, niesprzedajni, wierni wartościom. Musimy patrzeć na drogę życiową każdego człowieka i mieć przeświadczenie, że w pewnym momencie nie ulegnie on szantażowi czy pokusie. Jeżdżę w tej chwili po całym subregionie i wszędzie namawiam na start najsilniejsze osoby w powiatach. - dodaje. 

Posłowi marzy się, że PO w konińskim okręgu podczas wyborów do parlamentu zdobędzie pięć mandatów, z tego dwa lub trzy będą należały do kobiet. 

Poseł Nowak zapewnia, że kandydatem na prezydenta Konina z ramienia PO jest nadal Piotr Korytkowski. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, czy jego formacja pójdzie do wyborów samorządowych z Polską 2050 i Lewicą. - To się okaże po wyborach parlamentarnych – stwierdza.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole