Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPożar zniszczył dorobek życia. Potrzebne wsparcie dla animatora kultury

Pożar zniszczył dorobek życia. Potrzebne wsparcie dla animatora kultury

Dodano:
Pożar zniszczył dorobek życia. Potrzebne wsparcie dla animatora kultury
Koło

Jacek Dziedziczak, artysta plastyk, animator kultury, aktor kolskiej sceny teatralnej, nauczyciel gry na gitarze, muzyk, lutnik, twórca ekofestiwalu „Perseidy”, społecznik i właściciel firmy reklamowej potrzebuje pomocy, ponieważ jego miejsce pracy strawił ogień.

Pożar wywołała iskra uruchomionego lasera grawerującego. Stało się to podczas nieobecność Jacka. Spaleniu uległy maszyny, będące źródłem utrzymania istniejącej od 30 lat firmy, magazyn materiałów do obróbki oraz instalacja elektryczna, a wszystkie ściany w budynku są pokryte sadzą. Palące się sztuczne materiały emitowały niebezpieczne dla zdrowia gazy, którymi Jacek zatruł się, gdy próbował gasić pożar. Wycieńczony trafił do szpitala z poparzonymi drogami oddechowymi i przełykiem. Nie może mówić, z trudem przełyka, ma zawroty głowy, a jego płuca straciły wydolność. Przed nim długa rekonwalescencja. Od czasu pandemii działalność nie była ubezpieczona. Uzyskanie odszkodowania nie jest możliwe.

Straty materialne, jakie poniósł, są ogromne. Stracił dorobek życia, ale ma duże doświadczenie i wielką potrzebę bycia użytecznym. Uczy dzieci i młodzież gry na gitarze, malarstwa, rzeźbiarstwa, budowy ludowych instrumentów muzycznych, tworzenia masek i kukiełek. Współpracuje z konińską grupą seniorów "SeniorArt", organizując coroczne plenery malarskie. W grupie rekonstrukcyjnej "Casimirus" tworzy przybory i rekwizyty pozwalające propagować wiedzę o epoce średniowiecza. Jako absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z powodzeniem wystawiał swoje prace w galeriach sztuki. Mieszka w Kole, mieście, które stało się jego małą ojczyzną.

O wsparcie proszą bliscy i znajomi z Koła. Pomóżmy mu odzyskać zdrowie i wyremontować jego pracownię. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/e3s8yu 

 

Czytaj więcej na temat:Koło , Jacek Dziedziczak , Casimirus , zrzutka
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole