Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPożegnali lato na konińskim bulwarze. W niebo poleciały balony

Pożegnali lato na konińskim bulwarze. W niebo poleciały balony

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pożegnali lato na konińskim bulwarze. W niebo poleciały balony

Koncerty, pokazy tańca, warsztaty i mnóstwo innych atrakcji. Tak wyglądał Festyn na Zakończenie Lata, który odbył się w miniony weekend na Bulwarze Nadwarciańskim.

Imprezę rozpoczął występ Konin Gospel Choir. Później na scenie pojawili się „Wojownicy Światła” z Akademii Wokalnej MDK, którzy wykonali piosenki z repertuaru Anny Jantar i zespołu ABBA. Młodych piosenkarzy przygotowały Sylwia Dziardziel i Valeria Kovalowa, a artystom towarzyszył zespół w składzie: Adam Urbaniak - gitara, Jacek Kosowski - gitara basowa, Andrzej Jaśniewicz – perkusja i Robert Goździewicz - instrumenty klawiszowe.

Po muzycznej uczcie, odbył się taneczny pokaz. Podstawy latynoskiego tańca bachata zaprezentowali: Gabriela Bąkowska i Piotr Łukaszewski. Natomiast najmłodsi mogli skorzystać z warsztatów: misz-masz, ,,coś z niczego” i z klockami lego. Nie zabrakło dmuchanych zamków, baniek mydlanych, malowania buziek czy zabaw w hydrożelu. Była też mobilna biblioteka i kiermasz rękodzieła. Na koniec uczestnicy imprezy wypuścili w niebo balony i tak pożegnali lat.

Organizatorami festynu były: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej ,,Młodzi Aktywni” i Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich.

 

fot. Olga Marcinkowska/MDK Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole