Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPoznaj rodzaje regałów magazynowych i sposoby na wybór najlepszych

Poznaj rodzaje regałów magazynowych i sposoby na wybór najlepszych

Materiał promocyjny

Dodano:
Poznaj rodzaje regałów magazynowych i sposoby na wybór najlepszych
materiał promocyjny

Myśląc o meblach magazynowych, nie sposób nie zwrócić uwagi na regały. Znajdujące się w każdej przestrzeni magazynowej pełnią wiele praktycznych funkcji. Przede wszystkim umożliwiają utrzymanie porządku i łatwe składowanie towaru. Kluczowe jest zatem prawidłowe wybranie mebli, które znajdą się w magazynie. Przedstawiamy najpopularniejsze typy regałów i doradzamy, w jakich branżach mogą się sprawdzić.

Dostępne na rynku rodzaje regałów magazynowych

Rynek wyposażenia magazynowego obejmuje wiele różnorodnych produktów, które mają na celu usprawnianie działania przedsiębiorstw. Wśród regałów wartych wyróżnienia jest przede wszystkim kilka typów:

  • Regały paletowe - zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie. Ten rodzaj regałów charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją i większymi rozmiarami. Pozwala to na układanie towaru na regale razem z paletami. Regały mogą posiadać kilka poziomów w zależności od potrzeb.
  • Regały półkowe - pozwalają składować towar, który nie znajduje się na paletach. W zależności od potrzeb mogą posiadać wiele poziomów, a także różną szerokość i głębokość. 
  • Regały wspornikowe - magazyny zajmujące się sprzedażą ciężkich i długich elementów, powinny postawić na konstrukcje wspornikowe. Dzięki specjalnym wzmocnieniom regały te są w stanie utrzymać nawet bardzo ciężkie elementy.
  • Regały przepływowe - nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w magazynach. Regały pozwalają na składowanie jednego rodzaju towarów, które za pomocą systemu rolek przesuwają się w dół. Dzięki temu możliwe jest zautomatyzowanie funkcjonowania magazynu.

Jak wybierać najlepsze regały do magazynu?

Decydując się na urządzenie magazynu, warto przede wszystkim dokładnie przeanalizować potrzeby. Dobór regałów powinien wynikać z rodzaju towarów, które są przechowywane w konkretnym magazynie.

W przypadku artykułów budowlanych najlepiej sprawdzą się regały paletowe. Doskonałym uzupełnieniem w takim przypadku mogą być także regały półkowe, na których mogą znaleźć się mniejsze przedmioty. W magazynach obsługujących branżę spożywczą świetnym rozwiązaniem mogą być natomiast regały przepływowe. W przypadku firm oferujących elementy dla przemysłu ciężkiego doskonale sprawdzą się regały wspornikowe. W zależności od potrzeb można także urozmaicić przestrzeń o dodatkowe rodzaje regałów o szczególnym zastosowaniu.

Warto pamiętać, że odpowiedni dobór regałów magazynowych to inwestycja w funkcjonalność magazynu. Środki wydane na zakup regałów wpływają na usprawnienie zarządzania towarami. Optymalizacja wszystkich procesów w przestrzeni magazynowej bezpośrednio przekłada się natomiast na zyski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole