Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrace Wiktorii Pietrzak na przystankach MZK w Koninie. Nie przegap

Prace Wiktorii Pietrzak na przystankach MZK w Koninie. Nie przegap

Dodano:
Prace Wiktorii Pietrzak na przystankach MZK w Koninie. Nie przegap
Konin

Od 23 stycznia do 23 lutego na wybranych przystankach MZK w Koninie „Sztuka nas szuka”.

Fotografie Wiktorii Pietrzak pojawią się w formie wielkoformatowych wydruków na wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Koninie. Jest to kolejna odsłona projektu „Sztuka nas szuka”, od wielu lat realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i Urząd Miejski w Koninie.

O autorce zdjęć, Wiktorii Pietrzak: jest fotografką, ale przede wszystkim artystyczną duszą, która właśnie dzięki soczewkom aparatu, ale i oczywiście własnego oka dostrzega w ludziach piękno i chce je uzewnętrznić. Za sobą ma wystawę w ramach „Strefy talentów” organizowaną przez II LO w Koninie o podtytule „Leśna dusza w mieście” oraz pomniejsze projekty, jak fotograficzne interpretacje wierszy Wisławy Szymborskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Odwzorowywała także wizerunek i malarstwo Tamary Łempickiej czy fotografowała ulotną, szkolną codzienność (również od zaplecza), co zostało zwieńczone wystawą czarno-białych fotografii pt. „Kadry codzienności”. Ostatnio jej twórczość poszła w kierunku modowym i dzięki współpracy z grupą Uniwersum, miała możliwość fotografowania pokazu w Polskiej Akademii Mody.

Aktualnie studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu: kuratorstwo i teorie sztuki, cały czas rozwijając się i kształcąc w fotografii i jej pochodnych. Zdjęcia wykonane przez Wiktorię Pietrzak w ramach projektu 3M można oglądać w przestrzeni miejskiej Konina w dniach 23 stycznia – 23 lutego 2024 r. na następujących przystankach:

• Leszczynowa (Wilków przy ul. Leszczynowej),

• Hiacyntowa/Rondo Spółdzielców (Chorzeń, „na górce”, w pobliżu ulic Spółdzielców i Poznańskiej),

• Szeligowskiego (przy ul. Chopina, na ulicy od dawnego hotelu Sonata w kierunku ul. Paderewskiego, w pobliżu ronda przy Galerii nad Jeziorem),

• ZS im. Kopernika (przy Domu Dziecka),

• Dworcowa (przy KDK),

• Wyszyńskiego/Glinka (przy Glince),

• ZSGE (przy ZSGE),

• ZSGE/Wyszyńskiego szpital (przy kasie biletowej, naprzeciwko szpitala),

• Grunwaldzka,

• Szarych Szeregów-Targowisko (przy Targowicy).

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole