Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrezes spółdzielni Zatorze zostanie odwołany? Będzie głosowanie

Prezes spółdzielni Zatorze zostanie odwołany? Będzie głosowanie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prezes spółdzielni Zatorze zostanie odwołany? Będzie głosowanie
SM Zatorze

13 grudnia Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze będzie głosować nad odwołaniem z zarządu jej prezesa – Macieja Ostrowskiego. Powodem mają być działania jednego z pracowników spółdzielni.

Wniosek o odwołanie Macieja Ostrowskiego z zarządu złożył Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze Paweł Kotlarski. W uzasadnieniu wniosku czytamy, że powodem odwołania ,,jest zatrudnienie na stanowisku kierownika do spraw administracji pana (...), który nie sprostał powierzonym mu obowiązkom, oraz brak właściwego nadzoru nad jego pracą w Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze, co skutkowało jego działaniami na szkodę Spółdzielni.”

Według naszych informacji, wspomniany kierownik miał dokonać przywłaszczenia mienia spółdzielni. Wykryte zostało to podczas kontroli dokumentów. W październiku Rada Nadzorcza została poinformowana o tym fakcie, następnie pracownik został dyscyplinarnie zwolniony, a sprawę do prokuratury zgłosił sam prezes Ostrowski. Śledczy potwierdzili nam fakt wpłynięcia takiego zawiadomienia, ale nie chcieli ujawniać żadnych szczegółów ze względu na wczesny etap postępowania.

Głosowanie nad odwołaniem Macieja Ostrowskiego ma odbyć się 13 grudnia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole