Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrezesi trzech spółdzielni mieszkaniowych: „Decyzja PWiK jest nie do zaakceptowania”

Prezesi trzech spółdzielni mieszkaniowych: „Decyzja PWiK jest nie do zaakceptowania”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prezesi trzech spółdzielni mieszkaniowych: „Decyzja PWiK jest nie do zaakceptowania”

Przedstawiciele trzech konińskich spółdzielni mieli opracować wspólne stanowisko dotyczące wyrównania przez PWiK opłat za wodę i ścieki. Zdecydowali o konieczności zorganizowania kolejnego spotkania, tym razem z prezesem Waldemarem Jaskólskim.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie, po blisko dwuletniej batalii wygrało w sądzie z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował w grudniu, że zaproponowane w 2021 roku przez konińską spółkę taryfy weszły w życie z mocy ustawy. To oznacza, że teraz odbiorcy PWiK będą musieli płacić za wodę według nowej taryfy i wyrównać to, co powinni płacić od czerwca 2021 roku.

Wczoraj w tej sprawie zebrali się prezesi trzech konińskich spółdzielni mieszkaniowych: Zatorze, Związkowiec i im. gen. Sikorskiego.

- Na podstawie obecnych informacji, decyzja PWiK jest nie do zaakceptowania. W żaden sposób nie uwzględnia interesu mieszkańców i ma wyłącznie chronić interes Spółki – informuje Maciej Ostrowski, prezes SM Zatorze. - Z tego względu podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu spotkania z prezesem PWiK w dniu 16.02.2023 r – dodaje.

Spotkanie ma się odbyć w siedzibie SM Zatorze, a wziąć w nim mają udział również przedstawiciele przedsiębiorców reprezentowani przez Izbę Gospodarczą Wielkopolski Wschodniej.

- Celem spotkania będzie poznanie rzeczywistych powodów podjęcia tak niekorzystnej dla mieszkańców decyzji i przekonanie władz PWiK do wycofania się z tego rozwiązania – podkreśla Maciej Ostrowski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole