Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzebieg linii kolejowej Konin – Turek nie jest wariantem ostatecznym

Przebieg linii kolejowej Konin – Turek nie jest wariantem ostatecznym

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebieg linii kolejowej Konin – Turek nie jest wariantem ostatecznym
kolej+

Samorządowcy z różnych stron Wielkopolski spotkali się dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Dyskutowano o realizacji programu „Kolej+”.

Starostowie, wójtowie i burmistrzowie, którzy są partnerami programu „Kolej+” wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym inwestycji polegającej na zmodernizowaniu czterech wielkopolskich tras kolejowych oraz wybudowaniu nowej linii na odcinku Konin – Turek.

- Gmina Grodziec jest jedną z pięciu gmin powiatu konińskiego, która finansowo będzie wspierać te inwestycje, choć mamy świadomość tego, że do jej realizacji jeszcze długa droga i różnie może być. Wychodzimy wszak z założenia, że to ryzyko trzeba podjąć w kontekście nie tylko pomocy w rozwoju innych gmin - w naszym przypadku najbardziej Starego Miasta - ale przede wszystkim całego regionu – poinformował w mediach społecznościowych Mariusz Woźniak, wójt gminy Grodziec. - Na dzisiejszym spotkaniu (w UMWW w Poznaniu - od red.) zostaliśmy zapewnieni, że żaden z wcześniej zaproponowanych rozwiązań co do fizycznego przebiegu linii (szczególnie wariantów najmniej akceptowalnych przez społeczność lokalną - patrz Konin i Krzymów) nie jest wariantem ostatecznym, tym bardziej przyjętym do realizacji. Stąd też istnieje nadal płaszczyzna do szerokich konsultacji społecznych na ten temat – dodał.

Wśród gmin powiatu konińskiego wesprzeć projekt zdecydowały się: Stare Miasto – 3 mln zł, Grodziec – 500 tys. zł, Rzgów – 500 tys. zł, Rychwał – 500 tys. zł i Kramsk – 1,2 mln. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Konińskiego zapadła decyzja o przyłączeniu się do inwestycji również samorządu powiatowego, który przez 5 lat ma przekazać 2 mln zł.

fot. facebook/Mariusz Woźniak

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole