Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzebudowa pl. Wolności. Zmiany w ruchu na konińskim rynku

Przebudowa pl. Wolności. Zmiany w ruchu na konińskim rynku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebudowa pl. Wolności. Zmiany w ruchu na konińskim rynku
inwestycje

Od najbliższego poniedziałku konińskich kierowców czekają kolejne utrudnienia na pl. Wolności. Zamknięty zostanie wyjazd na rynek od strony ul. Wiosny Ludów.

Trwają prace związane z przebudową pl. Wolności, który zgodnie z zapowiedziami magistratu, ma stać się bardziej zielony i przyjazny mieszkańcom. Póki co, zniknęła większość miejsc do parkowania na rynku. Po tygodniu od rozpoczęcia robót widać już, jak kierowcy zostawiają auta przed ogrodzeniem zasłaniającym dotychczasowy parking. Przypominamy więc, że samochód można bezpłatnie zaparkować na piaszczystym placu przy ul. Wodnej.

Od 3 czerwca czeka nas reorganizacja ruchu na konińskim rynku. Zamknięty zostanie wjazd od ratusza, czyli od ul. Wiosny Ludów. Wszystko dlatego, że prace będą prowadzone na wysokości sklepu jubilerskiego.

– Samochodem będzie można dojechać do rynku, ale na wysokości Domu Zemełki musimy skręcić w prawo, w ul. Śliską i tak dojedziemy do ul. Wodnej, bądź też w lewo, w stronę Centrum Organizacji Pozarządowych, gdzie dojedziemy do ul. 3 Maja – informuje Aneta Wanjas, rzecznik prasowa prezydenta Konina.

Tak jak do tej pory, wjechać autem można będzie ul. Krótką, łączącą ul. Wodną z pl. Wolności (przy Urzędzie Miejskim) i zaparkować samochód przed restauracjami.

Finalnie Dom Zemełki od placu oddzielą dwa rzędy lip drobnolistnych, a za nimi zostanie zbudowana podłużna, podświetlana fontanna. Na obrzeżu placu zasadzone mają zostać byliny oraz trawy ozdobne, a w stronę środkowej części rynku zamontowane będą siedziska z donicami na zieleń. Inwestycja kosztować będzie ponad 2,3 mln zł. Wykonawcą robót jest Garte Polska Sp. z o.o. Zakończenie planowane jest na 12 lipca.

Przeczytaj również:Budują nowe rondo
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole