Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzeciwko przemocy wobec kobiet. Seks bez zgody to gwałt!

Przeciwko przemocy wobec kobiet. Seks bez zgody to gwałt!

Dodano:
Przeciwko przemocy wobec kobiet. Seks bez zgody to gwałt!

Już dziesiąty raz Konin zaprotestuje przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Taniec sprzeciwu odbywa się tradycyjnie14 lutego – dzień kojarzony ze świętem zakochanych. Dlaczego właśnie wtedy? Bo miłość jest przeciwieństwem przemocy. Dlaczego taniec? Bo tańcząc rządzimy swoim ciałem. W Koninie wspólny taniec przeciwko przemocy rozpocznie się na placu Wolności o 12.00. 

Przez dekadę w antyprzemocowych akcjach w Polsce wzięło udział czterdzieści tysięcy osób, co roku ich liczba wzrasta. A to znaczy, że jesteśmy coraz bardziej świadome i świadomi zagrożeń, z którymi się nie zgadzamy. Przez te lata, podczas tanecznego protestu poruszono wiele ważnych tematów, często tabu. - Nagłaśniałyśmy problem: gwałtów (2013 r.), praw dziewczynek i dziewcząt do życia bez przemocy (2014 r.), przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami (2015 r.), molestowania seksualnego (2016 r.), gwałtu na randce (2017 r.), przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i dziewcząt na poziomie lokalnym (2018 r.). Od 2019 r. poruszamy kwestię zgody na kontakty intymne - informują konińskie organizatorki.

Koordynatorką akcji w Polsce jest fundacja Feminoteka.Tegoroczne hasło, które jej towarzyszy to: Tylko tak oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt!

 

Czytaj więcej na temat:taniec przeciwko przemocy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole