Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?

Przed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?
wybory

fot. Facebook/Mariusz Zaborowski, Piotr Maciejewski 2024

Ostatnia prosta przed drugą turą wyborów samorządowych. Zacięta walka w gminie Ślesin, bez debaty.

Pierwsze starcie kandydatów na burmistrza Ślesina było zacięte. Startowało pięcioro kandydatów, a portal LM.pl zaproponował każdemu z nich udział w otwartej debacie. Wszystkim przedstawiliśmy zasady spotkania i daliśmy czas na odpowiedź. Niestety, większość z nich na debatę z mieszkańcami się nie zgodziła. Gotowy był tylko obecnie urzędujący burmistrz Mariusz Zaborowski. W związku z tym, że później podobną debatę zaproponował kontrkandydatom Piotr Maciejewski, poinformowaliśmy o gotowości do transmisji wydarzenia.

- Jeżeli nie będzie to kolidować z naszym, napiętym bardzo z powodu wyborów, kalendarzem redakcyjnym, chętnie pojawimy się we wskazanym przez państwa miejscu i czasie. Przesyłam terminy debat do przeprowadzenia których się zobowiązaliśmy. Wszystkie debaty rozpoczynają się o 18:30. Zachęcam do kontaktu z nami i mimo sugestii niektórych z Państwa, że zaproponowana przez nas debata w Ślesinie, może być nierzetelna, pozostaje do Państwa dyspozycji. Niech zwycięży demokracja i dobre obyczaje – napisała do Piotra Maciejewskiego redaktor naczelna Iwona Krzyżak.

Organizator debaty (Piotr Maciejewski) poinformował nas w odpowiedzi, że termin i miejsce będzie uzgodniony z kandydatami na burmistrza Ślesina. Podziękował również za listę terminów, w których portal LM.pl ma już zaplanowane debaty. Mimo to, zorganizowane przez niego spotkanie odbyło się 4 kwietnia, w dniu, kiedy zaplanowana była debata kandydatów na prezydenta Konina. O tym terminie Piotr Maciejewski już naszej redakcji nie poinformował. Mało tego, ślesińska debata odbyła się o godz. 9:00, a portalu LM.pl o godz. 18:30, ale ze względu na ogrom przygotowań, nie mieliśmy możliwości uczestniczenia w starciu kandydatów na burmistrza.

Kiedy okazało się, że w czterech gminach powiatu konińskiego odbędzie się druga tura, zaproponowaliśmy ponownie debaty. Kandydaci na burmistrza Sompolna zmierzyli się w miniony piątek. Ze strony Kleczewa i Ślesina ponownie spotkaliśmy się z brakiem zainteresowania, a właściwie tym razem z brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi zarówno Anny Woźniak (kandydatka na burmistrza Kleczewa) jak i Piotra Maciejewskiego (kandydata na burmistrza Ślesina). Mariusz Zaborowski w odpowiedzi na nasz e-mail poinformował, że dostosuje się do dnia i godziny zaproponowanej przez KWW Piotra Maciejewskiego. W mediach społecznościowych ubiegający się o reelekcję burmistrz zaprosił swojego przeciwnika do debaty przed ślesińskim urzędem.

- Mieszkańcy naszej Gminy muszą wiedzieć, jakie są cele i plany kandydatów na Burmistrza. Muszą też wiedzieć, czy kandydaci mają odpowiednie kompetencje i umiejętności, żeby te plany zrealizować. My wszyscy, mieszkańcy Gminy Ślesin, zasługujemy na debatę z prawdziwego zdarzenia! Ja jestem gotowy. Czekam – napisał Mariusz Zaborowski.

- Dziękuję za zaproszenie do debaty. Wskazać jednak należy, że debata z kandydatami na Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin odbyła się w dniu 4 kwietnia 2024 roku i z przykrością trzeba stwierdzić, że z własnego wyboru nie wziął Pan w niej udziału. Trudno obecnie wierzyć w szczerość Pana intencji, tym bardziej, że już na samym początku kampanii wyborczej próbował Pan zdyskredytować moją osobę poprzez upublicznianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Postawmy na uczciwość i rzetelną pracę – odpowiedział mu, również w mediach społecznościowych, Piotr Maciejewski.

Wygląda na to, że kandydaci na burmistrza Ślesina wolą porozumiewać się za pośrednictwem Facebooka niż stanąć ze sobą twarzą w twarz, a szkoda. Warto tu dodać, że Piotra Maciejewskiego tuż przed drugą turą poparł jeden z kandydatów, który odpadł w pierwszej turze – Marcin Dzikowski.

 

Fot. Korespondencja portalu LM.pl z kandydatami na burmistrza Ślesina

Przed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?
Przed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?
Przed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?
Przed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?
Przed drugą turą wyborów w Ślesinie. Czy kandydaci unikają konfrontacji?
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole