Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościPrzedsiębiorco, przygotuj się na zmiany! ARR zaprasza na spotkanie

Przedsiębiorco, przygotuj się na zmiany! ARR zaprasza na spotkanie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przedsiębiorco, przygotuj się na zmiany! ARR zaprasza na spotkanie
Biznes

Przygotowanie firmy do neutralności klimatycznej będzie tematem spotkania, które organizuje Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie. Ruszyło również wsparcie wdrażania rozwiązań wodorowych.

Spotkanie dla przedsiębiorców z Wielkopolski Wschodniej odbędzie się pod hasłem „Neutralność klimatyczna i dekarbonizacja, ESG i Zrównoważona Działalność - jak przygotować MŚP do nadchodzących zmian?”. Zainauguruje ono cykl dot. transformacji biznesu na model zrównoważonej działalności.

Pojawiają się nowe rozporządzenia i przepisy, które mają regulować budowanie modelu zrównoważonej ekonomii. Nowe prawo ma bardzo duży wpływ na sposób działania przedsiębiorstw – w pierwszej kolejności dużych, ale w dalszej perspektywie także tych mniejszych stanowiących istotną część łańcuchów dostaw. Będą one zobowiązane do przedstawiania całego szeregu informacji o wpływach klimatycznych i środowiskowych oraz społecznych wynikających z ich działalności biznesowej oraz ukazania sposobów jak tymi wpływami zarządzają – tłumaczy Emilia Nachowiak z Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Prowadzącym spotkanie będzie Sławomir Brzózek, konsultant, szkoleniowiec i wykładowca, obecnie dyrektor ds. ESG w VRG S.A. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca (liczba miejsc ograniczona), a samo spotkanie odbędzie się 8 marca w godz. 10.00 – 14.00. Szczegóły na stronie ARR w Koninie.

Równocześnie ruszyły już naboru wniosków na projekty finansowe z Funduszu na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji oraz Life After Coal. Na początku miesiąca pisaliśmy o dofinansowaniach do odnawialnych źródeł energii. ARR oferuje również wsparcie we wdrażaniu wodorowych rozwiązań w firmach.

W ramach naboru przedsiębiorcy mogą uzyskać doradztwo, ekspertyzy i analizy techniczne dot. projektów wdrażających technologie wykorzystujące zielony wodór (wytworzony z odnawialnych źródeł energii). Projekt nie ma ograniczeń finansowych i czasowych – wystarczy przyjść ze swoim pomysłem i przedstawić go Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole