Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja ostrzega: oszuści znowu w akcji. Uważajcie na fałszywe telefony i linki. Naciągają na pieniądze różnymi sposobami. 

LM.plWiadomościPrzeprawa znowu do remontu. Konin się zakorkuje?

Przeprawa znowu do remontu. Konin się zakorkuje?

Dodano:
Przeprawa znowu do remontu. Konin się zakorkuje?

Najprawdopodobniej latem rozpoczną się prace na moście na Trasie Bursztynowej. - To nie ma nic wspólnego z wcześniejszą wymianą wadliwie wykonanych kabli sprężających - tłumaczył radnym podczas posiedzenia połączonych komisji finansów i infrastruktury wiceprezydent Konina Paweł Adamów. Dodał, że takie roboty muszą być wykonywane co jakiś czas po to, aby obiekt nie uległ degradacji. 

Jak wyjaśnił szef Zarządu Dróg Miejskich Grzegorz Pająk, konieczność ich przeprowadzenia wskazał ostatni przegląd. Jednak już podczas bezkosztowej dla miasta wymiany wadliwie wykonanych kabli sprężających było wiadomo, że pewne elementy, których nie obejmuje już gwarancja, a które odpowiadają za powstrzymanie korozji, też w niedalekiej przyszłości trzeba będzie wymienić. 

Radni pozytywnie zaopiniowali projekt, aby przeznaczyć na ten cel 955 tys. zł z budżetu miasta. Pieniądze na remont mają pochodzić również z subwencji ogólnej. Prace, na które już przygotowano dokumentację, obejmą również malowanie słupów oświetleniowych i pylonów mostowych. 
 
Według szefa ZDM, nie spowoduje to dużych utrudnień w ruchu. Na czas robót nie trzeba będzie zamykać trasy, po jednej stronie mostu wystąpi natomiast przewężenie. 

Czytaj więcej na temat:konin, przeprawa, remont
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole