Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzygotowania do świąt w toku. Garść porad "na ostatnią chwilę"

Przygotowania do świąt w toku. Garść porad "na ostatnią chwilę"

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przygotowania do świąt w toku. Garść porad "na ostatnią chwilę"
dyżur

Domy wysprzątanie? Pierniczki przystrojone? Ruszyła kulinarna krzątanina? To znak, że jesteśmy na ostatniej prostej do świąt Bożego Narodzenia.

Przedświąteczna gorączka dopadła już wielu. Widać to przede wszystkim w marketach i centrach handlowych. Jedni kupują prezenty na ostatnią chwilę, a inni robią kolejne zakupy potrzebne do przygotowania tradycyjnych dań. Zawsze widząc te tłumy w sklepach, wyjeżdżające zapakowanymi po korek wózkami zastanawiam się, czy trzy dni bez możliwości robienia zakupów to tak dużo, że trzeba robić zapasy, jakby wszystko miało być zamknięte przez cały miesiąc? Może to swego rodzaju hobby, nie wiem. Jeśli o mnie chodzi to jestem kiepskim przykładem perfekcyjnej pani domu. Nie mam ani posprzątane, ani ugotowane. No trudno, jeszcze kilka dni przede mną i trzymam się tego, że zdążę. Dla takich jak ja, powstał poradnik o szybkim i skutecznym myciu okien (przeczytacie o nim TUTAJ). Szkoda, że poradnik sam ich nie umyje…, ale nie można mieć wszystkiego. Jak już pójdą okna to i reszta jakoś się ogarnie. Szaleć nie zamierzam, bo nie chcę w święta padać ze zmęczenia. Posprząta się i coś tam do zjedzenia też będzie. A jak tam u Was z przygotowaniami? Wpadliście już w szał sprzątania i gotowania, czy macie jeszcze luz?

Punktem kulminacyjnym będzie choinka. Konińscy leśnicy polecają świeże świerki, które cieszą wyglądem i zapachem lasu. Pamiętajcie, że drzewko dłużej postoi, jeśli zainstalujemy je daleko od źródeł ciepła (kaloryfer, kominek) i będziemy je regularnie podlewać. O tym co zrobić z choinką po świętach, napiszę Wam innym razem. Mam nadzieję, że będziecie nam podsyłać zdjęcia swoich świątecznych drzewek w komentarzach, a póki co zapraszam Was na muzyczne wydarzenie – Koncert Barbórkowy! Dzisiaj w „Oskardzie” muzycy Orkiestry Dętej PAK KWB „Konin” zagrają dwa razy, o godz. 16:00 i 18:30. Nie wiem, czy są jeszcze bilety, ale jeśli macie możliwość to idźcie koniecznie. Warto!

Na drogach miasta i powiatu konińskiego bezpiecznie. Jedyne utrudnienia, poza korkami w godzinach szczytu, napotkacie na ul. Jana Pawła II, gdzie trwa przebudowa ulicy. Pogoda dzisiaj bardziej jesienna niż zimowa. Przez cały dzień temperatura będzie powyżej zera, a w najcieplejszym momencie dnia będzie sześć stopni. Niestety późnym popołudniem atrakcja w postaci padającego deszczu, także jeśli mycie okien, to byle do godz. 18:00.

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole