Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRadny podarował przewodniczącemu książkę. Sprawdź jaką!

Radny podarował przewodniczącemu książkę. Sprawdź jaką!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radny podarował przewodniczącemu książkę. Sprawdź jaką!
gmina golina

Takiego prezentu od radnego przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie się nie spodziewał! Janusz Mirek wręczył Wojciechowi Wojdyńskiemu znaną książkę.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Golinie miał być rozpatrywany projekt uchwały zgłoszonej przez radnego Janusza Mirka dotyczący ustalenia zasad przyznawania i wysokości diet dla radnych. Ten punkt jednak został z programu usunięty, a przewodniczący Wojciech Wojdyński tłumaczył, że uchwała wzbudziła kontrowersje na posiedzeniu komisji i trzeba ją uściślić. Zdenerwowany Janusz Mirek domagał się stanowiska komisji na piśmie. Nie tylko zresztą w tej sprawie, bo również przy każdej kolejnej głosowanej uchwale.

Po bloku głosowań przyszedł czas na wolne wnioski. Radny Janusz Mirek najpierw poruszył sprawę niebezpiecznego skrzyżowania w Węglewie, a później ruszył z książką w kierunku przewodniczącego.

- W związku z dzisiejszą sytuacją chciałem wręczyć panu przewodniczącemu prezent – książkę, bo to jest bardzo mądra książka. Może poprawi ona nasze stosunki, ale najpierw musi pan ją przeczytać i dopiero wtedy będziemy dyskutować. Jest to „Folwark zwierzęcy”, gdzie jest przekrój władzy. Przeczytam fragment: „to błyskotliwa satyra Orwella na deprawujący wpływ władzy” – powiedział radny i położył książkę George’a Orwell’a na stole przewodniczącego.

– Nie przyjmuję tego prezentu. Proszę to zabrać – odpowiedział Wojciech Wojdyński.

Radny dodał, że to nie jest łapówka, a przewodniczący jeśli książki nie chce, to może ją przeczytać i oddać.

Przypomnijmy, że „Folwark zwierzęcy” to historia o buncie, rewolucji, ale też bezwzględnej władzy, manipulacji i braku empatii.

Radny podarował przewodniczącemu książkę. Sprawdź jaką!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole