Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRadny R. Popkowski życzy "wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy"

Radny R. Popkowski życzy "wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy"

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radny R. Popkowski życzy "wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy"

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego sejmiku wielkopolskiego – Roberta Popkowskiego, zamierza złożyć Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sprawa dotyczy życzeń urodzinowych dla miejskiego radnego – Jacka Kubiaka.

Wypowiedź arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zachęciła konińskich polityków do podobnej retoryki. Kilka dni temu w mediach społecznościowych radny Prawa i Sprawiedliwości - Jacek Kubiak, reprezentujący Solidarną Polskę, pod artykułem z naszego portalu dotyczącym zmiany przewodniczącego Rady Miasta, napisał:

„Teraz będziemy mieli tęczową zarazę połączoną z czerwoną zarazą. Zobaczymy co się z tego wykluje?”

Teraz, o krok dalej poszedł radny sejmiku wielkopolskiego, przewodniczący struktur Solidarnej Polski w Wielkopolsce i prawdopodobnie kandydat w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Robert Popkowski złożył również za pośrednictwem mediów społecznościowych życzenia urodzinowe swojemu partyjnemu koledze. Czytamy w nich, że radny Popkowski radnemu Kubiakowi życzy między innymi „wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy”.

Sprawą zajął się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Zamień „tęczę” na Żydów i mamy życzenia „spełnienia marzeń”, jakie mogli składać sobie hitlerowcy. Ośrodek słada zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – czytamy na stronie OSZRiK.

Przypomnijmy, że na 8 września zaplanowano w Koninie drugi Marsz Tolerancji, który jak widać w niektórych już wzbudza skrajne emocje.

fot. Zdjęcie z konińskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Radny Popkowski życzy
1565424000-tm4nwo-popkowski.jpg
1565425950-le6dbb-arty_lm.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole