Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRetro Prasówka. W latach 90. otwarto pierwszą w Koninie restaurację chińską

Retro Prasówka. W latach 90. otwarto pierwszą w Koninie restaurację chińską

Dodano: , Żródło: LM.pl
Retro Prasówka. W latach 90. otwarto pierwszą w Koninie restaurację chińską

Ponad setkę (!) różnych dań serwowała pierwsza w Koninie restauracja chińska, którą otwarto w 1993 r. Zaledwie kilka lat wcześniej w mieście nie można było dostać nawet chleba razowego.

Na te braki, nie tylko chleba, ale też butli gazowych, narzekali mieszkańcy w listach do redakcji gazety w 1986 r. Ale były też pozytywne zjawiska – na przykład lekarze, którzy w czynie społecznym badali mieszkańców małych miejscowości.

Pewne zjawiska pozostają niezmienne do dziś, a jednym z nich są np. oblodzone chodniki i drogi. Skarżyli się na nie mieszkańcy miasta kilkadziesiąt lat temu, narzekają i dziś. Wszystko to w najnowszym odcinku Retro Prasówki.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole