Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRodzinny festyn pełen atrakcji zakończył się kinem pod gwiazdami

Rodzinny festyn pełen atrakcji zakończył się kinem pod gwiazdami

Dodano:
Rodzinny festyn pełen atrakcji zakończył się kinem pod gwiazdami
Krzymów

Pogoda i wiele atrakcji - to recepta na udany Gminny Dzień Dziecka w Krzymowie. 

Festyn odbył się w sobotę, 8 czerwca, na terenie Gminnego Klubu Sportowego Warta Krzymów. Uczestników przywitali wójt Danuta Mazur i Krzysztof Kędziora, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Wójt zwróciła uwagę na coraz liczniejsze sukcesy dzieci z gminy na różnych płaszczyznach: artystycznej, ale też naukowej i sportowej oraz na to, że z każdym rokiem coraz więcej osób występuje na scenie Gminnego Dnia Dziecka.

Festyn zaczął się od części artystycznej, która zasługiwała na uwagę ze względu na różnorodność wykonań i liczbę artystów. Na scenie wystąpiło prawie pięćdziesięcioro młodych talentów: wokalistów i instrumentalistów oraz dwie solistki taneczne, a przed sceną zespoły taneczne i duet taneczny. To uczestnicy zajęć artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie oraz uczniowie szkół działających w gminie Krzymów. Występy trwały prawie trzy i pół godziny. Część artystyczną prowadziła Marta Janczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.

Równolegle z występami pojawiły się inne festynowe atrakcje. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, Stowarzyszenie „Zajezdnia” zaoferowało przejażdżki zabytkowymi samochodami militarnymi po Krzymowie, można było zwiedzać wozy gaśnicze Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzymowa. Strażacy przygotowali również dla dzieci zabawę sprawnościową polegającą na przewracaniu pachołków za pomocą strumienia wody.

Stowarzyszenie „Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów” przygotowało gastronomię oraz dla dzieci stanowisko do malowania na folii, kartkach papieru, malowania tatuaży i ozdabiania twarzy. Krzymowscy harcerze poza jedzeniem zorganizowali grę terenową. Po jej zakończeniu wśród tych, którzy wzięli w niej udział, zostały rozlosowane trzy nagrody. Swój występ przygotowały także panie uczestniczące w zajęciach ZUMBY.

Nie zabrakło stoiska profilaktycznego, przy którym można było między innymi spróbować pokonać slalom między pachołkami pieszo lub na rowerku, ale w alkogoglach, co oczywiście nie ułatwiało zadania. Ponadto dzieci i rodzice mogli skorzystać z zabawy z dużymi bańkami mydlanymi, była też możliwość zaplecenia kolorowych warkoczyków.

Po występach nastąpiła przerwa techniczna, obejmująca instalację kina plenerowego. Na zakończenie festynu został wyświetlony film familijny.

Źródło: Gmina Krzymów, GOK Brzeźno

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole