Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRolnicze protesty i jesienna aura. To nie będzie łatwy dzień

Rolnicze protesty i jesienna aura. To nie będzie łatwy dzień

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rolnicze protesty i jesienna aura. To nie będzie łatwy dzień
dyżur

Ubierzcie się dzisiaj deszczoodpornie, zostawcie auta w garażu lub na parkingu i ruszcie do pracy pieszo. Dzisiaj czeka nas sporo utrudnień na drogach.

Rolnicy po raz kolejny wyjadą na ulice w całym kraju. Tylko w Wielkopolsce planowanych jest kilkadziesiąt protestów. Wśród tych, którzy pokażą swoje niezadowolenie wobec unijnej polityki Zielonego Ładu i przeciwko importowi towarów z Ukrainy, będą też rolnicy z powiatu konińskiego, tureckiego i słupeckiego. Szczegółowy opis utrudnień przeczytacie TUTAJ, a ja przypomnę tylko, że w samym Koninie protest rozpocznie się o godz. 11:00 przy giełdzie. Rolnicy przejadą ul. Podwale, Warszawską i Dworcową na Aleje 1 Maja, gdzie przed konińską delegaturą Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się protest stacjonarny. W związku z tym, należy się spodziewać kilkugodzinnej blokady centrum miasta, więc jeśli macie coś do załatwienia to lepiej wybierzcie spacer, bo nawet autobusy będą skierowane na ul. Kolejową.

Jak wspominałam pogoda znowu bardziej jesienna, niż zimowa. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy około 7 stopni Celsjusza (odczuwalna to niespełna 3 stopnie). Dzień będzie raczej pochmurny i deszczowy. Jedno co w tym wszystkim dobre to fakt, że jest coraz dłużej jasno i dzisiaj dzień potrwa 10 godzin i 9 minut. Do końca astronomicznej zimy pozostało już tylko 29 dni.

Bardzo lubię zaglądać do kalendarza świąt nietypowych, bo zawsze mnie coś w nim zaskoczy. Tak jest i tym razem, bo dowiedziałam się o Dniu Kajdanek! Jak się okazuje obchodzimy go w rocznicę nadania patentu temu przedmiotowi, bez którego stróżom prawa byłoby znacznie trudniej. Poza tym 20 luty to Międzynarodowy Dzień Palących Fajkę i Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej.

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e-mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole