Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSamorządy uczniowskie spotkają się w Koninie. Przyjedzie też Nauczyciel Roku

Samorządy uczniowskie spotkają się w Koninie. Przyjedzie też Nauczyciel Roku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Samorządy uczniowskie spotkają się w Koninie. Przyjedzie też Nauczyciel Roku
Sejmik samorządów

fot. Aglomeracja Konińska

11 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbędzie się pierwszy we Wschodniej Wielkopolsce sejmik samorządów uczniowskich. Gościem specjalnym będzie Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018.

Sejmik odbędzie się pod hasłem „Dlaczego Młodzi nie decydują o sprawach młodych?”. Zorganizują go młodzieżowy radni z Konina i Goliny, a zaproszeni na niego są przedstawiciele samorządów uczniowskich z terenu Aglomeracji Konińskiej (Konina i powiatu konińskiego). – Data została podyktowana przez naszego głównego gościa, Przemka Staronia. Stąd też mieliśmy bardzo krótki czas na organizację, ale już ponad połowa miejsc jest zarezerwowanych – wyjaśniła Emilia Wasielewska, dyrektor biura Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska.

Przemek Staroń, gość specjalny sejmiku, to Nauczyciel Roku 2018, uhonorowany licznymi wyróżnieniami, autor książek „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem" oraz „Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem". Każdy uczestnik sejmiku otrzyma egzemplarz jego książki.

Organizacja wydarzenia jest możliwa dzięki grantowi, który na ten cel pozyskało Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska. 18 tys. złotych przekazało Stowarzyszenie Projekt Poznań w ramach projektu „Postawmy na młodzież”. – Cieszymy się na wspólną młodzieżową inicjatywę, gdyż po pandemii młodzież potrzebuje przestrzeni do wyrażania swoich opinii i wspólnego działania dla lepszego jutra – powiedziała Anna Paszek, sekretarz gminy Golina. Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, dodał, że działania z udziałem młodzieży są wpisane w strategię miasta. – Za nią idą określone działania. Jedną z pierwszych decyzji pana prezydenta było powołanie koordynatora ds. młodzieży i projektów kreatywnych.

Sejmik odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia w godz. 10.00 – 14.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Przemysłowej 3D. Zapisy i więcej informacji na tej stronie.

Aglomeracja
Aglomeracja
Aglomeracja
Aglomeracja
Aglomeracja
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole