Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSeniorzy na celowniku. 83-latka z Konina padła ofiarą oszustów

Seniorzy na celowniku. 83-latka z Konina padła ofiarą oszustów

Dodano:
Seniorzy na celowniku. 83-latka z Konina padła ofiarą oszustów
na policjanta

Pieniądze i kosztowności na łączną kwotę 46 tys. zł straciła 83-letnia koninianka. Kobieta została oszukana metodą „na policjanta”.

To kolejne, niestety udane, działanie oszustów. Tym razem obrali sobie oni za cel 83-letnią mieszkankę Konina. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych, zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika poczty. Poinstruował on kobietę, żeby siedziała w domu i czekała na paczkę. Poprosił jednocześnie o podanie numeru telefonu komórkowego. Po zakończonej rozmowie, 83-latka skontaktowała się z pocztą, gdzie potwierdziła brak oczekującej na nią przesyłki. Niedługo potem zadzwonił kolejny telefon. Tym razem w słuchawce był mężczyzna, który przedstawił się jako policjant i podał swoje numery służbowe. Oszust tak zmanipulował seniorkę, że ta spakowała do reklamówki pieniądze i biżuterię, a następne wyrzuciła wszystko przez balkon.

- Nie bez kozery, tak często uczulamy i uwrażliwiamy na sposoby działania oszustów. Wielokrotnie przyszło nam widzieć rozpacz ludzi, którzy stracili oszczędności życia. Kampanie, ulotki, spotkania profilaktyczne – te wszystkie działania mają na celu przeciwdziałanie wiktymizacji. Niestety, jak pokazuje sytuacja, do której doszło wczoraj, przestępcy nadal zbierają żniwo łatwowierności – podkreśla Maria Baranowska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Mundurowi przypominają, że nigdy nie proszą o pieniądze, ani wyrzucenie kosztowności przez okno.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole