Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSilniki i serca pracują razem. Kierowcy dla Krzysia w ORLEN SUPER RACE

Silniki i serca pracują razem. Kierowcy dla Krzysia w ORLEN SUPER RACE

Dodano:
Silniki i serca pracują razem. Kierowcy dla Krzysia w ORLEN SUPER RACE

Widowiskowa rywalizacja i pomoc dla ciężko chorego Krzysia. Już jutro na kleczewskiej Malcie słychać będzie ryk silników. Wszystko to za sprawą drugiej rundy ORLEN SUPER RACE / POLARIS CUP. Impreza zgromadzi najlepszych kierowców z centralnej Europy. Wśród nich są także zawodnicy z Konina i Warszawy, którzy po raz kolejny zadedykowali swój start choremu na DMD małemu chłopcu.

Piotr Tokarski z Konina wraz z Marcinem Łuczakiem z Warszawy i Michałem Stańczykiem z Ustronia Morskiego zebrali już dla Krzysia około 200 tys. zł. Jednak, aby uratować zmagające się ze śmiertelną chorobą dziecko potrzeba 14 mln zł.

Jak tłumaczy mama chłopca na stronie siepomaga.pl tyle kosztuje terapia genowa stosowana przez lekarzy w USA. To jedyny ratunek dla Krzysia, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Ta śmiertelna choroba powodująca zanik mięśni jest bardzo rzadka, dotyka jednego na trzy tysiące chłopców.

Do tej pory zebrano na leczenie Krzysia ponad 2 mln 500 tys. Zł. Zawodnicy wraz z mamą chłopca nieustannie apelują o pomoc. Stan Krzysia się pogarsza. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

Kibicujcie na kleczewskiej Malcie drużynie Krzysia. Dołącza do niej coraz więcej zawodników.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole