Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSkwer Solidarności z Narodem Ukraińskim. To propozycja radnego PiS

Skwer Solidarności z Narodem Ukraińskim. To propozycja radnego PiS

Dodano:
Skwer Solidarności z Narodem Ukraińskim. To propozycja radnego PiS

Skwer Solidarności z Narodem Ukraińskim to propozycja Krystiana Majewskiego na zielony zakątek przy ul. Poznańskiej w Koninie.

Radny PiS zabiegał najpierw o zerwanie kontaktów z rosyjskim Briańskiem, już byłym miastem partnerskim Konina. Poszła za tym propozycja zmiany nazwy Wiaduktu Briańskiego, co zostanie podjęte na najbliższej sesji Rady Miasta Konina. Kolejnym krokiem jest nazwanie skweru Solidarności z Narodem Ukraińskim w pobliżu Ronda Miasta Partnerskich

- W związku z brutalną napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, każdego dnia tysiące uchodźców wojennych przekracza polską granicę, aby odnaleźć ciepłe i bezpieczne schronienie. Bezustannie docieraj do nas obrazy z bombardowanych miast i miasteczek na Ukrainie, a zbrodnia w Buczy wstrząsnęła całym cywilizowanym światem. Mieszkańcy Konina nie są obojętni wobec dramatu Ukraińców. W spontanicznym odruchu serca ruszyli z pomocą. Są mocno zaangażowani w zbiórki, a wielu Ukraińców znalazło schronienie u mieszkańców naszego miasta – uzasadnia swój wniosek Krystian Majewski. - Zasługuje to na upamiętnienie. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia i bezprecedensową solidarność koninian z Ukrainą, ale również ze względu na wieloletnią, wspólną i bogatą historię obu narodów, zasadne jest ustanowienie w Koninie skweru Solidarności z Narodem Ukraińskim.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole