Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSłoneczny Żłobek w Kleczewie. Gotowy na pierwszych maluchów

Słoneczny Żłobek w Kleczewie. Gotowy na pierwszych maluchów

Materiał promocyjny

Dodano:
Słoneczny Żłobek w Kleczewie. Gotowy na pierwszych maluchów
materiał promocyjny

Słoneczny Żłobek w Kleczewie. Nowoczesny, energooszczędny i gotowy na pierwszych maluchów. 

W Kleczewie pojawił się nowy obiekt – Słoneczny Żłobek. Ta nowoczesna placówka, kąpiąca się w ciepłych barwach słońca, jest gotowa na przyjęcie maluchów z początkiem nowego roku. Wybudowany w pobliżu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Słoneczny Żłobek już na pierwszy rzut oka zachwyca kolorami. Wnętrze nie pozostaje w tyle, oferując jeszcze bardziej przyjemne, kolorowe doświadczenia. Na dzień otwarty zaprosił burmistrz Mariusz Musiałowski, który przybył także ze swoim synem.

Mieszkańcy, którzy odwiedzili placówkę w dniu otwartym, byli pełni podziwiali wygląd i wyposażenie sal. Rodzice, dziadkowie oraz dzieci cieszyli się nowym miejscem, które będzie tętnić życiem od 2 stycznia 2024 roku.

Burmistrz Mariusz Musiałowski podkreśla, że jest to najnowocześniejsza inwestycja w gminie Kleczew. Mimo że początkowe kosztorysy były optymistyczne (4,5 - 5 mln zł), inwestycja była wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu rosnącej inflacji. Ostateczny koszt przekroczył osiem milionów złotych, ale rezultat jest imponujący. Ponad 4,2 miliona złotych gmina pozyskała z programu Polski Ład. Energooszczędny, jednopoziomowy budynek o powierzchni prawie 500 m² jest przeznaczony dla 30 dzieci. Wyposażony w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz duże okna, które w zimie wpuszczają słońce, a latem zapewniają cień.

Nazwa "Słoneczny Żłobek" nie jest przypadkowa. Wybrana przez mieszkańców grafika doskonale oddaje charakter budynku. Wcześniejsze plany umieszczenia żłobka w budynku po gimnazjum nie doszły do skutku z powodu przejęcia obiektu przez wojsko. Jednak obecna lokalizacja, tuż obok Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, zdaje się być idealna.

W październiku rozpocznie się rekrutacja dyrektora, który będzie odpowiedzialny za skompletowanie zespołu i przygotowanie placówki do przyjęcia dzieci od  początku stycznia. Jedno jest pewne: Słoneczny Żłobek w Kleczewie gwarantuje ciepłe i słoneczne dni dla najmłodszych mieszkańców gminy.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole