Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSłupca. Mostostal Wechta sprzedany. Kim jest nowy właściciel?

Słupca. Mostostal Wechta sprzedany. Kim jest nowy właściciel?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Słupca. Mostostal Wechta sprzedany. Kim jest nowy właściciel?
Biznes

fot. Mostostal Wechta

31 października wszystkie udziały Mostostal Wechta Sp. z o.o. w Słupcy kupione zostały przez austriacki koncern Künz Group. Jak zapowiada firma, w późniejszym czasie ulec ma zmianie jej nazwa.

O sprzedaży Mostostal Wechta Sp. z o.o., jednego z największych zakładów w Słupcy, poinformowała sama spółka na swojej stronie internetowej. Nabywcą wszystkich udziałów została Künz Group. To austriacki koncern z ogromnym doświadczeniem (działa od lat 30. ubiegłego wieku), specjalizujący się w produkcji suwnic kontenerowych. Działa m.in. w USA, Włoszech, czy Holandii.

Zmiana właściciela nie ma bezpośredniego wpływu na nasze relacje biznesowe. Obecne zamówienia będą oczywiście kontynuowane zgodnie z planem, a wszystkie umowy zostaną należycie zrealizowane. Znane osoby kontaktowe są dostępne dla nowych zapytań – uspokaja spółka. Jednocześnie zapowiada, że za jakiś czas może ulec zmianie jej nazwa aby „jej przynależność do Grupy Künz była widoczna na zewnątrz”.

Historia słupeckiego Mostostalu rozpoczęła się w 1972 r. Państwowe przedsiębiorstwo sprywatyzowane zostało dwadzieścia lat później. W 2002 r. jego właścicielem został Dariusz Wechta. W 2018 r. firma weszła w proces restrukturyzacji zakończony dwa lata później. W międzyczasie pracę w zatrudniającym kilkaset osób zakładzie straciło 50 pracowników.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole