Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSłupca. Trzeci kandydat na burmistrza. „Bierzemy sprawy w swoje ręce”

Słupca. Trzeci kandydat na burmistrza. „Bierzemy sprawy w swoje ręce”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Słupca. Trzeci kandydat na burmistrza. „Bierzemy sprawy w swoje ręce”
Wybory

fot. Młodzi dla Słupcy

Startujący z komitetu Młodzi dla Słupcy Artur Nowak jest trzecim kandydatem na burmistrza Słupcy. Wśród swoich propozycji ma wprowadzenie miejskiej karty mieszkańca i modernizację skateparku.

Artur Nowak jest wykładowcą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierownikiem Wydziału Dialogu z Młodym Pokoleniem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2018 roku startował w wyborach do Rady Powiatu Słupeckiego z list Prawa i Sprawiedliwości, ale mandatu nie uzyskał.

Nowak będzie kandydatem na burmistrza komitetu Młodzi dla Słupcy. Już wcześniej zaprezentowani zostali kandydaci, którzy będą ubiegać się o miejsce w Radzie Miejskiej Słupcy z list tego komitetu. To, oprócz Artura Nowaka, Krzysztof Łęt, Paulina Szymańska, Mariusz Płocharski, Paweł Byczkowski, Marcin Graniczny, Paweł Wiśniewski, Bartosz Nowak, Wojciech Zysk i Krzysztof Raczyński.

Wśród propozycji programowych Młodych dla Słupcy znalazły się m.in. wprowadzenie miejskiej karty mieszkańca, modernizacja skateparku i pumptracku, programy prozdrowotne i profilaktyki przemocy, alkoholizmu, czy narkomanii.

Miasto Słupca się wyludnia, w ostatniej dekadzie straciliśmy prawie 10% mieszkańców, zamykane są firmy i nie powstają nowe miejsca pracy. Czas na działanie jest nie po wyborach, nie jutro a dziś. Dlatego my, młodzi ludzie, bierzemy sprawy w swoje ręce – powiedział Artur Nowak.

Nowak jest trzecim kandydatem, który ogłosił swój start w wyborach na burmistrza Słupcy. Już wcześniej zrobili to Mariusz Król (z poparciem PSL) i członek Platformy Obywatelskiej Ryszard Pilarski (KWW Razem dla Słupcy).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole