Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kto pokieruje Koninem? Redakcyjny przegląd kandydatów i komitetów

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSolidarna Polska przeciwko podwyżkom za wodę i ścieki

Solidarna Polska przeciwko podwyżkom za wodę i ścieki

Dodano:
Solidarna Polska przeciwko podwyżkom za wodę i ścieki
Konin

Solidarna Polska nie zgadza się z nieuzasadnionymi, zdaniem działaczy, podwyżkami opłat za wodę i ścieki ogłoszonymi przez PWiK w Koninie po wyroku NSA.  

Stanowisko partii dotyczy ostatnich decyzji konińskiego przedsiębiorstwa w sprawie spłaty należności za podwyżki, wstrzymane dwa lata temu przez Wody Polskie. Po wyroku NSA, o czym informowaliśmy tutaj, PWiK będzie naliczać zaległe opłaty, dając odbiorcom możliwość spłaty w systemie ratalnym oraz wydłużenie terminu płatności.    

- Włodarzom miasta nie zależy na mieszkańcach - uważa radny miejski Jacek Kubiak z Solidarnej Polski. - Sąd w swojej decyzji nie podważył decyzji Wód Polskich mówiącej o tym, że cena za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków jest zbyt wysoka. Przyznał jedynie, że ta właściwa i merytoryczna decyzja została wydana po czasie.  

W swoim oświadczeniu Solidarna Polska twierdzi, że mieszkańcy Konina przez kilka lat wnosili mniejsze opłaty za podstawowe usługi i tak powinno pozostać. Błąd, zdaniem Jacka Kubiaka i Roberta Popkowskiego, nie został popełniony przez Wody Polskie, ale przez konińskie przedsiębiorstwo, co zdaniem działaczy, jest efektem złego zarządzania firmą.  

Ich zdaniem, inne tego typu przedsiębiorstwa w Wielkopolsce, osiągają znacznie lepsze wyniki i ceny mają niższe. Działacze zwracają się więc do prezydenta Konina. - Przedstawiciele PWiK-u, nad którym Pan sprawuje nadzór, wielokrotnie zapewniali, że ewentualnych roszczeń będą dochodzić od Wód Polskich, a nie od mieszkańców. Niech ma Pan odwagę tam dochodzić roszczeń, a nie od emerytów czy od rodzin Konina, które dziś borykają się z wieloma problemami finansowymi. A może po prostu uznał Pan, że łatwiej walczyć ze słabszym niż z dużym operatorem jakim są Wody Polskie?  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole