Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSpotkania muzyczne i rozmowy o życiu. Rock z Mikołajem w KDK

Spotkania muzyczne i rozmowy o życiu. Rock z Mikołajem w KDK

Dodano:
Spotkania muzyczne i rozmowy o życiu. Rock z Mikołajem w KDK
Konin

Już po raz 25. Koniński Dom Kultury organizuje Rocka z Mikołajem.

To wydarzenie, które na stałe wrosło w pejzaż muzyczny Konina. W czwartek, 30 listopada od rana brzmiał w KDK dobry rock, ale przede wszystkim było to spotkanie z młodzieżą, by porozmawiać o ważnych dla młodych ludzi tematach.

- Pierwszy Rock z Mikołajem odbył się w KDK w 1996 roku i pamiętam, że gościem specjalnym był wtedy zespół Moonlight, grający gotycki rock. Niestety, zespół już nie istnieje. A od 2011 roku w ramach Rocka z Mikołajem, organizujemy muzyczne spotkania dla młodzieży związane z profilaktyką uzależnień – mówi Robert Glapa, zastępca dyrektora Konińskiego Domu Kultury, pomysłodawca wydarzenia.

Odbyły się w KDK dwa spotkania dla młodzieży. Oprawę muzyczną i dużo dobrego rocka zapewnił zespół Telepathia z Gdyni. Rozmowy poprowadzili terapeuci: Andrzej Piasecki i Grażyna Graszek. Rozmawiali o uzależnieniach, emocjach i manipulacjach. W ruch poszły też alkogogle, tak, by uświadomić młodzieży jak trudno jest wykonać nawet najprostsze czynności po spożyciu alkoholu. Tematy nie były łatwe, wzbudziły sporo emocji.

- Pamiętajcie, że każdy z was jest wspaniały, nie ma wśród was nikogo, kto byłby niepotrzebny. Potraficie dawać drugiemu człowiekowi emocje i wszystko co jest piękne – mówił Andrzej Piasecki.

Projekt skierowany jest co roku do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. W ramach projektu, Koniński Dom Kultury, realizuje program profilaktyczny ,,Psychologia pozytywna, wzmocnienie emocjonalne z profilaktyką uzależnień”. Program ma na celu wzmocnienie samoświadomości młodych osób, nabycie przez nich wiedzy i umiejętności samoobrony przed „wyłączeniem” z życia codziennego i manipulacjami na które są narażeni w życiu codziennym, szkolnym oraz w cyberprzestrzeni.

Na finał 1 grudnia o 18.00 koncert zespołu LemON z Igorem Herbutem na czele.

Fot. KDK 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole