Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStary Konin potrzebuje małego dworca PKS, uważa radny Lachowicz

Stary Konin potrzebuje małego dworca PKS, uważa radny Lachowicz

Wybory 2024

Dodano:
Stary Konin potrzebuje małego dworca PKS, uważa radny Lachowicz
Wybory 2024

Sławomir Lachowicz jest radnym z konińskiej starówki już drugą kadencję. Pięć lat temu zyskał poparcie niemal pół tysiąca wyborców, co było czwartym wynikiem w okręgu. Wyprzedziła go jedynka, czyli Marek Waszkowiak z listy Prawa i Sprawiedliwości, z której startował, oraz Sławomir Lorek (Koalicja Obywatelska) i Tomasz Andrzej Nowak (Lewica).

- W poprzedniej kadencji na mój wniosek została zbudowana ulica Solna na odcinku między Świętojańską a ulicą Pawłówek – podkreśla Sławomir Lachowicz. – Trudno jest natomiast chwalić się żmudną codzienną pracą polegającą na interweniowaniu w sprawach poruszanych przez mieszkańców na przykład podczas moich dyżurów w ratuszu, a dotyczących między innymi porządku, stanu ulic, ochrony środowiska (na przykład spust ścieków do jeziora turkusowego).

Wśród porażek radny na pierwszym miejscu wymienia dopuszczenie do zbyt wysokich podwyżek cen za wodę i ścieki oraz nadmiernego poziomu podatków od nieruchomości i działalności gospodarczej, nakładanych przez władze miasta.

– Nie udało nam się ich zatrzymać – konkluduje z goryczą.

Uważa, że jedynym rozwiązaniem problemów z mostami na trasie Warszawskiej jest pozyskanie zewnętrznego dofinansowania, o co powinny się starać władze miasta. Zwraca też uwagę na zbyt małą w stosunku do potrzeb liczbę miejsc parkingowych w mieści i zakorkowane ulice.

- Brakuje moim zdaniem małego dworca PKS na Starówce – wylicza dalej.

Nie zabiera zbyt często głosu na sesjach, woli – jak mówi – załatwiać konkretne sprawy. Urodził się w 1955 roku we Włocławku, ale od szóstego roku życia mieszka w Koninie. Tu ukończył Szkołę Podstawową nr 1 a potem Technikum Rolnicze w Kościelcu. Po zdobyciu dyplomu zootechnika w Akademii Rolniczej w Poznaniu podjął pracę w wydziale rolnictwa Urzędu Miejskiego w Koninie, a na koniec urzędniczej kariery zatrudnił się w Okręgowej Stacji Hodowli Zwierząt w Poznaniu.

Od 1995 roku prowadzi własną działalność gospodarczą – jest współwłaścicielem trzech dużych sklepów w Koninie.

W kwietniu ponownie będzie się ubiegał o mandat radnego.

Tutaj powinna wyświetlić się sonda
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole