Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStatuetki Siewcy dla dwóch par z naszego regionu!

Statuetki Siewcy dla dwóch par z naszego regionu!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Statuetki Siewcy dla dwóch par z naszego regionu!
Wielkopolski Rolnik Roku

Anita Piątkowska-Krzewicka i Mateusz Krzewicki z Płoszewa (gm. Sompolno) oraz Monika i Tomasz Jakubowicz z Goździkowa (gm. Rzgów) zostali laureatami XXII Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2022. Oprócz statuetki Siewcy otrzymali również nagrody finansowe.

Gala finałowa XXII Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku odbyła się w niedzielę w Poznaniu. Na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zaproszonych zostało dwudziestu nominowanych rolników z całego województwa. Wśród nich szóstka z Wielkopolski Wschodniej: Anita Piątkowska-Krzewicka i Mateusz Krzewicki z Płoszewa (gm. Sompolno), Monika i Tomasz Jakubowicz z Goździkowa (gm. Rzgów), Joanna i Piotr Burdelak z Głuchowa (gm. Kawęczyn), Danuta i Jacek Juszczak z Huty Łukomskiej (gm. Zagórów), Artur i Roman Marciniak z Wichertowa (gm. Przykona) oraz Wanda i Dariusz Biernaccy Kazimierza Biskupiego.

To jest święto wielkopolskich rolników. Cieszę się, że możemy dzisiaj podziękować za trud pracy – mówił, witając rolników, wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Ostatecznie statuetki Siewcy i piętnaście tysięcy złotych nagrody trafiło do dziesięciu nominowanych rolników. Nagrody otrzymali również reprezentanci naszego regionu. Anita Piątkowska-Krzewicka i Mateusz Krzewicki z Płoszewa posiadają dwunastohektarowe gospodarstwo – szkółkę drzew i krzewów ozdobnych. Monika i Tomasz Jakubowicz z Goździkowa posiadają siedemnaście hektarów, zajmują się drobiarstwem, produkcją bojlerów kurzych i żywca drobiowego.

Statuetki przyznawało jury pod przewodnictwem prof. Grzegorza Skrzypczaka, które oceniało gospodarstwa pod kątem poziomu produkcji rolniczej, stosowania nowoczesnych technologii, dobrej organizacji pracy, estetyki gospodarstw, uzyskiwania wysokich efektów ekonomicznych, a także troski o środowisko naturalne.

Konkurs „Wielkopolski Rolnik Roku” organizowany jest od 22 lat z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w jego historii uczestniczyło blisko 1400 rolników z całej Wielkopolski. Ponad 200 laureatów oprócz tytułu „Wielkopolskiego Rolnika Roku” otrzymało statuetkę Siewcy i nagrodę finansową.

fot. UMWW

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole