Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStracił samochód za jazdę po pijanemu. Pierwsze takie postanowienie prokuratury

Stracił samochód za jazdę po pijanemu. Pierwsze takie postanowienie prokuratury

Dodano:
Stracił samochód za jazdę po pijanemu. Pierwsze takie postanowienie prokuratury
policja

fot. KMP Konin

Pierwsze postanowienie konińskiej prokuratury o konfiskacie samochodu za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierowca stracił auto warte 14 tys. zł.

W połowie marca weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi policjanci mają prawo zatrzymać pijanemu kierowcy nie tylko dokumenty, ale też samochód. Tak się stało w przypadku 39-latka w Koninie. Pod koniec ubiegłego miesiąca mężczyzna kierował autem marki Toyota Aygo mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze tymczasowo zatrzymali pojazd o wartości 14 tys. zł. Teraz Prokuratura Rejonowa w Koninie wydała postanowienie o zabezpieczeniu majątku w postaci samochodu.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z nowymi przepisami za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi konfiskata samochodu, zakaz prowadzenia pojazdów i do 3 lat pozbawienia wolności. Przepadek jest orzekany, kiedy w organizmie kierowcy zawartość alkoholu przekroczy 1,5 promila, kierowca będący pod wpływem alkoholu lub środków odurzających doprowadzi do katastrofy lub wypadku drogowego, albo kiedy nietrzeźwy bądź znajdujący się pod wpływem środka odurzającego wcześniej był już prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole