Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŚwiąteczna zbiórka zakończona! Wiemy ile żywności zebrano w Koninie

Świąteczna zbiórka zakończona! Wiemy ile żywności zebrano w Koninie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Świąteczna zbiórka zakończona! Wiemy ile żywności zebrano w Koninie
bank żywności

Niespełna cztery tony żywności udało się zebrać w Koninie podczas akcji Banku Żywności. Trwa jeszcze liczenie darów w gminach.

Ponad tysiąc wolontariuszy i dwa dni zbiórki w sklepach. Wszystko po to, żeby osoby starsze, samotnie i pozostające w kiepskiej sytuacji życiowej miały święta „godne, a nie głodne”. Świąteczna Zbiórka Żywności, zwana w Koninie „Pogotowiem św. Mikołaja” to już tradycja! Dzięki niej, udaje się przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących.

– Tylko w Koninie zebraliśmy 3885,5 kg żywności. Na dane z gmin jeszcze czekamy – mówi Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie.

Oficjalne wyniki tegorocznej zbiórki będą znane w połowie tygodnia. Wolontariuszami akcji byli  przedstawiciele Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, Środowiskowego Domu Samopomocy RAZEM, Fundacji Otwarcie, Fundacji Mielnica, harcerze ZHP, a także uczniowie: ZS im. M. Kopernika, ZS Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie, Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie i Barczygłowie. Do akcji włączyli się także wolontariusze ze świetlic socjoterapeutycznych Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich i Miejsca Dobra.

 

fot. Bank Żywności w Koninie

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole