Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSztuka zdrowego myślenia

Sztuka zdrowego myślenia

Dodano:
Sztuka zdrowego myślenia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia.

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia.

Tym razem prelegent Mariusz Radosh opowie o zasadach funkcjonowania umysłu i sztuce zdrowego myślenia. Stan umysłu wpływa na zdrowie w większym stopniu, niż przypuszczamy. Wiele chorób fizycznych jest bezpośrednio wynikiem „chorych emocji”. Ciągłe zmartwienie, niepokój, gniew, niezadowolenie, wyrzuty sumienia, niedowierzanie itp. przyczyniają się do osłabienia naszych sił i utrudniają proces leczenia. Tymczasem wiele negatywnych emocji wynika z ukształtowanego w nas zaburzonego sposobu myślenia. Aby zmienić ów nieprawidłowy bieg myśli, potrzeba pewnego wysiłku.

Na kolejnym spotkaniu Klubu Zdrowia w Koninie Mariusz Radosh opowie o sztuce zdrowego myślenia, opierając swój wykład na książce Neila Nedleya pod takim właśnie tytułem. Jak wzorce myślenia zmieniają właściwości chemiczne mózgu, jak styl życia wpływa na pracę mózgu, a także poznamy nadrzędne zasady funkcjonowania umysłu. W ramach zajęć oprócz ciekawej prelekcji wolontariusze przewidzieli także stoisko z książkami prozdrowotnymi oraz degustację zdrowej żywności.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Koninie odbędzie się w czwartek, 13 marca, o godz. 18 w Młodzieżowym Domu Kultury, przy ul. Przemysłowej 3d. Wstęp wolny.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole